Wpis z mikrobloga

Elo Podróżnicze Mirki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod koniec września wybieram się ze znajomymi na Bałkany i kilka dni spędzimy m. in. w Czarnogórze. Co polecacie zobaczyć / odwiedzić? Wiadomo, google idą w ruch, ale może są miejsca, które wywarły na was szczególne wrażenie albo mało popularne perełki? Będziemy nocować w Budvie, ale busikiem jesteśmy w stanie dojechać właściwie wszędzie, o ile będzie warto ( ͡ ͜ʖ ͡)

#podroze #turystyka #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@wobler_morderca: Kotor, zatoka kotorska, góry Durmitor i kanion Tary z mostem w Đurđevića Tara - te miejsca odwiedziłem w czasie krótkiego pobytu i mogę polecić, ale Czarnogóra jest przepiękna i szkoda czasu na siedzenie w Budvie, jeżeli interesuje was jej odkrywanie. W Durmitorze musielibyście ogarnąć nocleg bo to za daleka wyprawa jak na jeden dzień z Budvy. W Kotorze jeżeli chodzi o jedzenie to tylko Tanjga Grill przy wjeździe do miasta
  • Odpowiedz
@wobler_morderca właśnie wróciłem z takiej wyprawy, cała Czarnogóra jest piękna, jest tyle gór do łażenia i tyle miejsc do zobaczenia że szkoda siedzieć w jednym miejscu. Zatoka Kotor i Durmitor to jest coś. Jak macie namioty to jedziecie od jednego miejsca do innego. Pytacie się gospodarzy czy możecie się na łące rozłożyć i macie camp jak znalazł. Zazwyczaj jeszcze gospodarze chleba albo rakiji przyniosą a nawet do chaty zaproszą. My byliśmy nastawieni
  • Odpowiedz
@wobler_morderca: czytaj to co niżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fan_comy: Sveti Stefan jest przereklamowany. Nie ma tam praktycznie nic oprócz plaży i wyspy na którą możesz wejść, jeżeli jesteś gościem hotelu, który jest na wyspie. Plaża przy wejściu na wyspę płatna chyba 100 euro - pusta. Plaża 10 metrów dalej z płatnymi leżakami w normalnej cenie - pełna. Byłem tam 10 minut i pojechałem dalej. To
  • Odpowiedz
@kakkerlak @Hrabia_Karolescu @plecak_odrzutowy

Mirki, serdeczne dzięki za taki odzew! () Widzę, że kraik mały, ale warty osobnej wycieczki - trochę szkoda, że mamy tam tylko 3 noclegi. Na pewno pojedziemy w kilka wspomnianych miejsc, myślę, że Lovcen i Kotor do ogarnięcia spokojnie w jeden dzień i jeszcze zostanie trochę czasu, a o kilka miejscówek możemy zahaczyć już jadąc z Bośni.

Zastanawia mnie, że nikt nie
  • Odpowiedz
@wobler_morderca: lovcen polecam rano. Od 9 chyba czynne wiec najlepiej wtedy, zaparkujesz sobie bliżej. Kotor popołudniu i wieczorem. I bedziesz pan zadowolony :) Budvę ogarnij bo ladna jest i fajne "stare miasto". Możesz jednego dnia wyskoczyć do Dubrovnika bo niedaleko. Polecam też Durmitor i kanion rzeki Pivy. Wystarczy tylko przejechać a jest bomba. Jak chcesz to napisz to Ci wyślę mój film z wyjazdu. Na YT wisi ale nie chce pokazywac
  • Odpowiedz