Wpis z mikrobloga

78 miliardów złotych - Niemcy właśnie zanotowały największą* nadwyżkę w budżecie od czasu zjednoczenia. Pierwsze półrocze 2017 roku zamykają rekordem i z bezrobociem na poziomie 3.8%.

http://www.telegraph.co.uk/business/2017/08/25/germany-achieves-near-record-budget-surplus-183bn/

W tym czasie, czytając wykop, można by pomyśleć, że Niemcy to kraj w zapaści, uginający się pod socjalem dla uchodźców, o dobre stosunki z którym Polski rząd nie ma co zabiegać bo i tak zaraz zamieni się w kalifat.

Dzień jak codzień na wykopie.

#neuropa #bekazprawakow #polityka #europa #niemcy #gospodarka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzep: Hurr!1 durr!1! Niemce uapdajo! teraz to już kalifat Niemiecki hehe jeszcze bedo do nas uciekać!!1a!

A teraz na poważnie. Jestem pod wrażeniem Niemieckiej gospodarki, inteligencji tego narodu, innowacyjności i przedsiębiorczości.

  • Odpowiedz
@Moderacja nie mogę zgłosić swojego posta - napisałem "euro", a chciałem napisać "złotych" - czy mogę prosić o zmianę w oryginalnym wpisie w pierwszym zdaniu?
  • Odpowiedz
@Vincenzo: to jedz i zobacz. Byłem we wrześniu i marcu w pracy tam w dwóch różnych miejscach. Czarno na mieście i to dosłownie, szefowa niemka mowila że bez przerwy zaczepiają kobiety na mieście i kradną aż boi się na zakupy jeździć wieczorem . W drugim miejscu to samo, Niemiec mowil że córek na dyskoteki nie puszcza i w ogóle wieczorem stara się aby nie wychodziły bo strach jak cholera i
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu: To jak będziesz następnym razem, nagraj mnóstwo filmików. Skoro takie cuda na każdym kroku, to nie będziesz miał problemu, żeby móc jakoś zarejestrować i udowodnić takie patologie.
  • Odpowiedz
@Herubin: Np. o Afryce:

Take the example of coffee. In 2014 Africa —the home of coffee— earned nearly $2.4 billion from the crop. Germany, a leading processor, earned about $3.8 billion from coffee re-exports.

The concern is not that Germany benefits from processing coffee. It is that Africa is punished by EU tariff barriers for doing so. Non-decaffeinated green coffee is exempt from the charges. However, a 7.5 per cent charge is imposed on roasted coffee. As a result, the bulk of Africa’s export to the EU is unroasted green coffee.

The charge on cocoa is even more debilitating. It is reported that the “EU charges (a tariff) of 30 per cent for processed cocoa products like chocolate bars or cocoa powder, and 60 per cent for some other refined products containing
  • Odpowiedz
@rzep: Gdy Niemcy mają nadwyżkę w trakcie roku, to lewaki piszą, że sukces kraju.

Gdy Polska ma nadwyżkę w trakcie roku, to prawaki piszą, że sukces kraju.

A ja - jako normalny - napiszę, że poczekajmy do końca roku, bo budżety są roczne.
  • Odpowiedz