Wpis z mikrobloga

tworzę grę w wolnym czasie, dajcie jakąś podpowiedź co tam ma być
minimalistyczna stara wersja: http://195.181.218.114

nowa wersja ma w planach:
- użytkowników (rejestracja, logowanie - takie szybkie bez potwierdzania maila)
- tryb "practice" w którym można wybrać mapę i konfiguracje rakiety i sobie na luzie latać
- turnieje, czyli mapa z odpowiednią konfiguracją i jest ranking najszybszych użytkowników (może jakieś punkty do globalnego rankingu użytkownika)
- system replayów (odtworzenie konkretnego przejazdu, porównanie przejazdów)
- edytor map, tworzenie swoich konfiguracji

macie pomysł na coś fajnego?
#gamedev
  • 15
jakby ktoś się zastanawiał czemu czasem wyniki dodają się po kilka razy to #!$%@?łem i jak kilka razy otworzy się zakładkę "Game" to potem kilka razy się wyśle xd tej wersji już nie rozwijam i tego nie poprawie, ale jak komuś to przeszkadza to f5 powinno pomóc
@zielonymirek: tak, zapisuje wciśnięte klawisze z każdej klatki i robię symulację i sprawdzam czy się zgadza, replaye działają na podobnej zasadzie bo odtwarzają grę z zapisanych inputów

minus jest taki, że obliczenia javascript vs java trochę się różnią i potrafi zakwalifikować dobry przejazd jako cheat (zdarzyło mi się ze 2 razy), ale już mam pomysł na poprawienie tego
@AwizisieAkat: No ja właśnie jak się #!$%@?łem wczoraj, to chciałem ci pokazać gdzie mam twoje:

<330 można dość łatwo jak się trochę polata

... i chciałem sobie trochę pomóc, ale jak zobaczyłem że zapisujesz ruchy to zrozumiałem co się świeci i zwątpiłem. ()