Wpis z mikrobloga

Wołam wykopową sekcję wywiadowczą #namierzamyppk

Tym razem mam dla Was znacznie trudniejsze zadanie.

Chodzi o możliwe zlokalizowanie czasu i miejsca zdobycia przez siły rządowe działka pokazanej na wystawie sprzętu zdobycznego podczas ARMIA 2017. Po cechach charakterystycznych można stwierdzić prawie na pewno, że to jest tarnowski ZU-23-2CP z drugiej partii. Ta partia została wysłana przez ZMT w połowie maja. Do tej pory sądziłem, że działko zostało zdobyte podczas kontrofensywy pod Hamą, ale ona wydarzyła się znacznie wcześniej.

Zatem do dzieła.

#syria
  • 20
@piotr-zbies: a tak już czysto teoretycznie, to jeśli to miałoby być później niż w maju to jedynie w walkach z ISIS, bo innych ofensyw rządowi od tego czasu nie prowadzili (te przeciwko workom nie biorę pod uwagę). Ale ISIS jedynie mogłoby zodbyć takie ZU-23-2 na TFSA i byłoby to w trakcie walk o Al-Bab, a to jest początek roku, więc nie pasuje. No chyba, że trafiły też do Kurdów.
@piotr-zbies: Info z 14.04.2017 od Szewko:

Ciekawe: na konfie Ławrow-Zarif- Muallem : potwierdzenie o koncentracji wojsk USA-Saud-Jord na granicy z Syrią. Wg Ławrowa - otrzymali info, że wojska te mają przeciąć linie transportowe IS miedzy Irakiem i Syrią.

Może Ławrow przesadzał z tą koncentracją, ale może jakieś ziarenko prawdy w tym było i USA zaczęło wtedy podciągać sprzęt, który trafił do rebelsów.
@piotr-zbies czyli dalej strefa domysłów jak z naszymi MiG-29 ze specjalnym wyposażeniem made in Ukraine w Izraelu do treningu izraelskich efów w walkach z syryjskimi migami ( ͡ ͜ʖ ͡) lub też opowieści o sprzedaży naszych rakiet plot Grom do Azji?
@piotr-zbies niesamowite, że czytamy podobną literaturę... ale przypominam, że w kwestii MiG-29 w Izraelu było sporo informacji niestety nikt nie potwierdził jakichś specjalnych możliwości naszych migów. Co więcej te z nowymi silnikami RD-33 zostały w kraju. Co do Grom to były pogłoski o http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/281046,WikiLeaks-o-GROMach-w-Czeczenii to były rakiety dostarczone przez ekipę Lecha Kaczyńskiego do Gruzji i przejęte przez Rosjan. Dzięki bogu nie użyto ich do jakiejś prowokacji. Gromy w wersji E2 znajdowano w