Wpis z mikrobloga

Cześć mirki od #grybezpradu i #karcianki
Od marca koncepcyjnie pracuję nad połączenie gry typu UNO z prostymi mechanikami rodem z MTG.
Mniej więcej 2-3 miesiące przygotowuję i testuję prototyp. Na załączonym obrazku 6 kart na zachętę (grafika robocza z prototypu - po dokończeniu mechanik/testów zlecam zrobienie ładnej grafiki).

Skrót pomysłu:
W grze jesteśmy firmą/startupem IT. Gra karciana, w której gramy karty programistów, którzy budują projekt, karty wiedzy wzmacniają developerów (mogą oni sobie przekazywać wiedzę) i karty działu HR, który pozwala na podbieranie programistów na stole. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdobywają oni też nowe zasoby do firmy (dobieranie kart). Do tego sytuacje karty akcji, by całość była ciekawsza i bardziej interaktywna. Celem gry jest dokończenie projektu – wygrywa ten, kto skończy projekt w mniejszą ilość tur (albo bardziej rozbuduje w tej samej turze). Czyli taka gra w efektywne wykorzystywanie zasobów i sabotowanie konkurencji.

Można grać w 2, 3 albo nawet 4 osoby. Nie jest to gra, w której budujemy talię – wszyscy gracze dobierają karty z jednej, wspólnej talii jak w UNO (bez żadnej drogiego kupowania boosterów jak kolekcjonerskich grach karcianych – mając jedną grę można od razu grać w parę osób – gra kolekcjonerska byłby zresztą DUŻO trudniejszym projektem: nie chcę się w takie coś pakować). Mamy wspólną talię 64 kart i musimy skończy projekt składający się z 64 story pointów (chyba, że chcemy grać dłużej – wtedy celem jest może być 128 punktów – jeszcze sprecyzuję różne typy gry).

Tu szerzej o projekcie -> http://www.javadevmatt.pl/nad-jakim-projektem-aktualnie-pracuje/

(ʘʘ)
We wrześniu mam zamiar udostępnić prototyp do samodzielnego wydrukowania. Prototyp będzie zawierał karty do samodzielnego wydrukowania + dokument z regułami gry. W tym wpisie można się zapisać do listy, której wyślę prototyp we wrześniu (jest to lista mailowa mojego bloga, na której znajduje się już ponad 2000 osób). Pewnie będą okazje, by się spotkać na jakieś wykopowe piwo i wspólnie potestować! :D
Stay tuned! ʕʔ

Dla zainteresowanych śledzeniem projektu: postępy na mirko będę udostępniał pod tagiem #karciankait - aktualnie planuję ruszyć z wydaniem projektu na akcji crowdfundingowej na początku 2018.

Have fun
#javadevmatt

Po więcej informacji zapraszam tutaj. Omawiam tam pomysł w formie wpisu na blogu i filmu na YT (co kto woli).

#it #nieprogramowanie #informatyka #gry #programista15k
JavaDevMatt - Cześć mirki od #grybezpradu i #karcianki
Od marca koncepcyjnie pracuję...

źródło: comment_jjgpmaVGNgtiYiM7LgY9qA3hktTpYtX1.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: czy w grze przewidziane są karty typu "nie zoptymalizowany kod - tracisz coś tam" lub "rzuć kostką aby sprawdzić o ile tygodni uwalisz termin"? Pytam z ciekawości bo z chęcią zagrałbym w taką informatyczną "Magię i Miecz" (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: to może być mylne ponieważ z programowaniem mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednakże z powodu tego, że dużo czytam znam "slang" branżowy i pomyślałem sobie, że w takiej grze to by mogło pasować ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zaprzeczysz chyba, że programista 15k, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu, mógłby przyśpieszać termin o dwa
  • Odpowiedz