Wpis z mikrobloga

#pracbaza #oswiadczenie Ej ludzie, marzy mi się zmienić robotę ale się trochę cykam. W swojej zarabiam 4000 zł z groszem na rękę - dla mnie to bardzo dobry wynik, jak na warunki w mieście którym mieszkam i mój wiek. Zajmuje się w skrócie bez pitolenia "IT" w korpo - wszystko ma działać, komputery, serwery, programy, sprzęt komputerowy, monitoring bla bla bla. Ale powoli zaczęło mnie to w------ć, że są takie dni w tygodniu że tam niema co robić po prostu siedzę i przeglądam internet.....
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sierzchula: no żale się, bo niema tam jakiegoś wielkiego rozwoju, może dobiję do tych 5000 zł. Ale po prostu męczy mnie to że czasami dostaje pieniądze za nic - a z drugiej strony się boję, że nie dostanę takiej "dobrej' pracy.
  • Odpowiedz
@StachuStach: Ja to rozumiem, mam 3 czy 4 dobrych znajomych co siedzą w małych korpo i połowę czasu w pracy przeznaczają na przeglądanie gorących mirko, 9gag czy czegokolwiek innego, i ciągle jęczą jak to ich męczy. (,) (tu bym ich pozdrowił, ale raczej w gorące to nie trafi)

Gdy ja siedziałem w biurze to tylko zdychałem z nudy robiąc te samą czynność po raz 100 i
  • Odpowiedz
@samuraj24: Jak masz czas i Cię to męczy to najwidoczniej nie umiesz znaleźć sobie zajęcia. Tak działa administracja systemów, jak wszystko Ci działa to masz czas, na szkolenia, rozwój i co tam jeszcze chcesz i do tego powinieneś dążyć. W firmie nie płacą Ci za nic, płacą, za to, że co ma działać, działa. Lepiej płacić człowiekowi 4k żeby siedział niż 4k, żeby ciągle pracował i ciągle coś nie działało.
  • Odpowiedz
@eMTeeR: no ale w czym ja się mam szkolić ? wprowadziliśmy, najnowsze rozwiązania jakie są. Można by było tylko zmienić oprogramowanie na jakim pracownicy obsługują ludzi - ale szef mówił, że po co kombinować jak to działa - a ludzie zanim się przestawią na nowsze systemy to się nagadają i tyle - "jak bd potrzeba coś udoskonalić to wtedy to zrób"
  • Odpowiedz
@samuraj24: Jak liczysz, że ktoś Ci powie co masz robić to źle liczysz. Jak zaczynałem naukę programowania ( w sumie dalej zaczynam, bo praca na dwa etaty dość mocno utrudnia ). To zmarnowałem 2 miesiące na pytania, jaki język programowania wybrać albo jak uczyć się programowania. Dał bym sobie rękę uciąć, że bez odpowiedzi na te pytania nie można pójść dalej i jak mawia klasyk i wiesz co? I dziś
  • Odpowiedz