Wpis z mikrobloga

@baraneo: Później osadzam je na różnorodnych powierzchniach (również innych, większych cząstek), następnym krokiem będzie badanie oddziaływania z białkami/kwasami nukleinowymi.
  • Odpowiedz
@Iperyt: Ah, rozumiem. Bardzo ciekawe, nigdy nie chciało mi się dokładnie przeczytać jak to się robi doświadczalnie i tylko wiem jak wyglądają symulacje :P
  • Odpowiedz
następnym krokiem będzie badanie oddziaływania z białkami/kwasami nukleinowymi.


@Iperyt: Jakimi metodami? Dichroizm kołowy, DLS? Jakieś konkretne białka? Publikowałeś już coś może z tego? Chętnie bym poczytał.
  • Odpowiedz
@Iperyt: ja własnie magisterke kończę pisać z syntezy nanocząstek srebra w układzie woda-glikol, myślałem że w polszy raczej mało firm zajmuje się NP
a jaka synteza, redukcja jakaś? Poliol? mikrofale? jakieś DLS/sem/tem robisz czy tylko z UV/Vis charakteryzacja?
  • Odpowiedz
@GoodDzob: Stosujemy tylko i wyłącznie metodę redukcji chemicznej, charakterystyka cząstek po syntezie to Uv-Vis, DLS i LDV, SEM, oraz oznaczanie stężenia wszelakimi możliwymi metodami (AAS, osadzanie koloidalne, densytometr).
  • Odpowiedz
@okim: Co do białek to nie mam jeszcze pewności, prawdopodobnie białka fibrylarne ewentualnie glikoproteiny, zobaczymy w przyszłości. Stosujemy szereg metod (FTIR w trybie reflektancji, DLS i LDV, elipsometria, metody potencjału przepływu i QCM etc). Co do publikacji to do tej pory badano raczej oddziaływania białek z powierzchnią samych nanocząstek metalicznych bądź też mikrosfer polimerowych.
  • Odpowiedz