Wpis z mikrobloga

2 906 - 1 = 2 905

Tytuł: Wszystkie dzieci Louisa
Autor: Kamil Bałuk
Gatunek: reportaż
★★★★★★★★★

To historia o Holandii, bankach spermy, inseminacji, zespole Aspergera i przede wszystkim o kilkudziesięciu dzieciach (być może nawet dwustu) pochodzących od jednego biologicznego ojca. Dodam tylko, że będącego czarnym potomkiem wywodzącym się z jednej z holenderskich kolonii. O czym nie wiedziały matki (informowane o białym mężczyźnie z wyższym wykształceniem na kierowniczym stanowisku :))

Ten debiut Bałuka czyta się naprawdę świetnie. Autor stworzył mocną i precyzyjną historię o jakże delikatnym temacie. Przy okazji poruszając ważne tematy: o braku i poszukiwaniu ojca, czym jest bycie bratem i siostrą, więzach krwi. Ta książka szokuje jeszcze bardziej bo całość opisana jest w kraju, który słynie z dbałości i poszanowania procedur. Ja po przeczytaniu zastawiałem się czy podobne machlojki nie są przeprowadzane przy zabiegach eutanazji? Znów najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Polecam wszystkim, mam wrażenie, że rzadko powstają książki, które poruszają tak poważne tematy w tak lekkiej formie.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
damian713 - 2 906 - 1 = 2 905

Tytuł: Wszystkie dzieci Louisa
Autor: Kamil Bałuk
...

źródło: comment_YYZqZWdpRE89vcc8d5RranH9vudNV83E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz