Wpis z mikrobloga

bo był członkiem Narodowo Socjalistycznej Partii Robotniczej. A jaki ma mieć program partia socjalistyczna jeśli nie socjalistyczny?


@anymous_trzeciekonto: Gdy korwin wejdzie ze mocno.Idąc twoim tokiem rozumowania, Koreii Północnej mamy demokrację bo w nazwie ma Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna

  • Odpowiedz
@BongoBong: @CreativePL: Tylko że w tym przypadku nazwa nie była oderwana od programu. Jak jakaś partia ma w nazwie socjalistyczna to musi wprowadzać socjalizm. W przeciwieństwie do faktów w faktach i obywateli w platformie obywatelskiej nazwa socjalizm niesie za sobą potężną deklarację ideową. Fakty i obywatelskość to pojęcia w naszej rzeczywistości dość subiektywne. Jeśli chcecie to obalić to podajcie przykład partii która ma w swojej nazwie socjalistyczna a nią nie
  • Odpowiedz
@anymous_trzeciekonto:

Lewak to pejoratywne określenia na lewicowca ,nie tylko skrajnego.

Człowiek poważny powinien się trzymać sztywnej definicji a nie dyskutować nad przepoczwarzonym słowem. To tak jakby Michnik wymyślił słowo "prawak", wpakował w niego wszystkiego najgorsze cechy jakie dostrzega u prawicowców, a ludzie prowadzili na ten temat poważne dysputy. Kuriozum.

twoją definicję to Hitler był lewakiem bo był socjalistą w tym skrajnym nie liberalnym wydaniu.

nie był, komunizmu nie wprowadził
  • Odpowiedz
@Kapitan_Neuropa: To ja nie wiem skąd w ty wziąłeś definicje słowa lewak. Od początku powstania tego pojęcia jest pejoratywne określenie na lewice. Skąd niby ty wytrzasnąłeś to że tylko skrajnych lewicowców się nazywa lewakami. W dyskusji politycznej tak jest i zawsze tak było że lewicowiec=lewak.

nie był, komunizmu nie wprowadził


@Kapitan_Neuropa: System gospodarczy w III rzeszy był bliski temu. Mises nawet wprowadza pojęcia socjalizm typu nazistowskiego i socjalizm typu bolszewickiego,
  • Odpowiedz
Skąd niby ty wytrzasnąłeś to że tylko skrajnych lewicowców się nazywa lewakami.

masz rację, nie tylko skrajną lewicę, na początku mówiono tak o wrogach komunizmu.
https://www.vice.com/pl/article/exy4kj/choroba-lewactwa

W dyskusji politycznej tak jest i zawsze tak było że lewicowiec=lewak.

Polityką interesuję się gdzieś od 2006 i dopiero teraz zaczęto srać tymi lewakami na lewo i prawo. Kiedyś tylko korwin tego używał, ale on nic nie znaczył
@anymous_trzeciekonto:
  • Odpowiedz
Jeżeli gdzieś nie było wolnego rynku, to nie oznacza to, że był tam socjalizm. Zacytowałem to zdanie, bo jest kuriozalne i jest samodzielną całością.


@BongoBong: Ale to właśnie oznacza gdy nie ma wolnego rynku to mamy doczynienia z jakaś formą socjalizmu. A nawet gdyby tak nie było to w III Rzeszy mamy socjalizm. Nie będę przytaczał argumentów bo nie będę się powtarzał. I to zdanie nie jest samodzielną całością bo potem
  • Odpowiedz
@anymous_trzeciekonto: Um... nie zawsze chce mi się wchodzić w dyskusję. Zwłaszcza na tematy zupełnie podstawowe, w których rozmówca nie ma pojęcia o czym mówi. Zwłaszcza z zielonkami bardziej doświadczonymi na wypok.pl niż niejeden bordowy.

Czasem wolę inaczej spędzić czas.
  • Odpowiedz
@BongoBong: xD, śmieszne jest to twoje usprawiedliwienie unikania dyskusji. Uważasz się za takiego mądrego który ten temat uważa za podstawowy a nawet nie potrafisz się merytorycznie odnieść. Po za tym wyobrażałeś sobie coś takiego w poważnej debacie? Że drugi rozmówca mówi że to są tematy podstawowe i nie ma zamiaru dyskutować. Gdybyś tak zrobił w dyskusji uniwersyteckiej to z pewnością byś stracił stopień naukowy a na pewno poważanie.

Skoro to są
  • Odpowiedz
@anymous_trzeciekonto: Nie jesteśmy jednak na uniwersytecie.

Gdyby to była dyskusja uniwersytecka to wiedziałbym, że warto wejść w dyskusję, ponieważ mam przed sobą ludzi poważnych. Natomiast na wypok.pl muszę sobie wybierać dyskutantów, bo nie starczyłoby mi dnia na dyskusje i prostowanie przekłamań. I właśnie dokonałem wyboru, uznając za priorytet mój czas. Mogę go dzięki temu przeznaczyć na coś innego.

Rzecz nie w tym, że nie potrafię, a w tym, że nie chce
  • Odpowiedz
@anymous_trzeciekonto: To nie jest argument. Nie weszliśmy w dyskusję o której mówimy. Możesz to uznać za obelgę czy obrazę, ale w momencie, gdy dyskusja nie jest w toku, to nie jest argument ad personam. Jedynie tłumaczyłem dlaczego milczę i nie podejmuję tematu.
  • Odpowiedz
@BongoBong: No właśnie, jeśli nie stawisz się na polu bitwy to przegrywasz. Wygrałem walkowerem .
Nie potrafisz obalić tego co napisałem i nie zasłaniaj się niechęcią do dyskusji. Uciekasz w momencie gdy padają kolejne argumenty z mojej z strony których nie potrafisz obalić. Przegrałeś.
  • Odpowiedz
@RFeynman: DO RZESZY XD
Za czasów wczesnego kelthuza, tzn nie aż tak wczesnego "lewak" to było coś - jak używaleś tego slowa to automatycnie nienawidził cię każdy, oprócz "swoich" - i o to chodziło.
A teraz jeszcze jakieś pachoły z PiSu mogą cie za to poklepać po pleckach i z tym rządem, który - to tez kontrowersyjna teza, jest taki sam #!$%@? jak poprzedni - ani lepszy,ani gorszy, tylko #!$%@?, bo
  • Odpowiedz
podaj przykłady partii socjalistycznych które mają w swojej nazwie to słowo a nie są socjalistyczne.


@anymous_trzeciekonto: W Portugalii jest np. Partido Social Democrata (Partia Socjaldemokratyczna), która w tym kraju na warunki portugalskie nie jest socjaldemokratyczna tylko liberalna. Są też partie z nazwą "socjalistyczna", ale skręciło z socjalizmu w socjaldemokrację.
  • Odpowiedz