Wpis z mikrobloga

kilka elementów świata #cyberpulp
- kreacjonizm to naukowy fakt, ludzie zostali odtworzeni tysiące lat temu przez cyfrowe inteligencje (podobnie jak wiele innych form życia na post apokaliptycznej Ziemi)
- dla ówczesnych mieszkańców świata pradawna technologia znana cyfrowym jest jak magia. np. w ludzkiej podświadomości mieści się zapis jego całego życia, istoty wyższe (cyfrowe) mogą zyskać do niej dostęp
- nie ma internetu (dostępnego ludziom) oplatającego całą ziemię. odkrywają za to pradawne zasoby podczas wykopalisk archeologicznych, jednak są całe lata za Siecią, która równolegle żyła praktycznie nieprzerwanie od naszych czasów
- istnieje tam forma chrześcijaństwa (estetyką wzorowana na prawosławiu), ludzie odkryli Pisma Święte z naszych czasów. uważają fakty odkryte w sieci za herezje szatana, w ich kulturze obcowanie z siecią i wyższą technologią jest ograniczone/zakazane (poza kręgiem egzorcystów, którzy mają do nich dostęp, by z nimi walczyć)
- rzecz dzieje się w kraju jaki najlepiej znam, inspirowany jest Polską, łączę klimaty szlacheckie z cyberpunkiem, westernem, postkomuną i popkulturą lat 80 i 90
może kiedyś coś z tego będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cyberpunk #postapokalipsa #sciencefiction #tworczoscwlasna #piszzwykopem #conceptart
  • 2
@plen: Nie wiedziałem o co chodzi z tym Pulpem i dopiero po przeczytaniu Twojego wcześniejszego wpisu dowiedziałem się, że coś takiego tworzysz. Jak to tworzysz, jak wygląda to tworzenie, spisujesz to gdzieś oprócz wykopu i czy w ogóle spisujesz, bo w tagu widzę głównie rysunki?
@moooka: Spisuję, rysuję, wymyślam, łączę wszystko w jedno. Wrzucam strzępki do internetu, bo tak częściej sobie o tym przypominam niż jak mam to tylko w plikach i notatnikach. Robię to hobbystycznie, po prostu wymyślanie i sklejanie różnych elementów w całość sprawia mi przyjemność, na takiej zasadzie jak niektórym sprawia przyjemność oglądanie seriali czy sklejanie modeli ;)