Wpis z mikrobloga

Już ponad milion Polaków mieszka w pobliżu elektrowni atomowej.

Dzisiaj usłyszałem w radiu, że już ponad milion Polaków mieszka w UK, co oznacza, że żyją w pobliżu atomówki. Jest ich tam tyle że w zasadzie każda jest w pobliżu drugiej XD

Tam im takie sąsiedztwo nie przeszkadza, wyjeżdżali ochoczo. W Polsce natomiast hurr durr, elektrownia spoko, ale niech w #!$%@? daleko ode mnie będzie XD

#oswiadczenie #uk #anglia #zagranico #polska #elektryka #energetyka #technologia #ciekawostki #atom
Pobierz pogop - Już ponad milion Polaków mieszka w pobliżu elektrowni atomowej.

Dzisiaj usły...
źródło: comment_5wntg0dxaphgM9YIjfwQHuQcDZ5QnTy2.jpg
  • 8
@pogop Kiedy studiowałem na PWr wybraliśmy się z licznikiem Geigera w pobliże elektrociepłowni we Wrocławiu a druga grupa przy okazji jakiś targów pojechała pod jedną z elektrowni we Francji. Patrząc na wyniki pomiarów, ze spokojem mogę mieszkać koło elektrowni atomowej.
@Wujek_Fester kiedy studiowalem na PWr robilismy analize pierwiastkowa gleb z roznych czesci Wroclawia i na roznych glebokosciach. Parki, na skwerku przy A2/A3, przy zakladach przemyslowych... wyszlo, ze najwiekszy syf jest w Parku Szczytnickim :D Najwiecej tzw. metali ciezkich (olow przede wszystkim).
Tam im takie sąsiedztwo nie przeszkadza, wyjeżdżali ochoczo. W Polsce natomiast hurr durr, elektrownia spoko, ale niech w #!$%@? daleko ode mnie będzie XD


@pogop:
sytuacja 1: wyjeżdżasz na kilka lat żeby dorobić, czy atom będzie obok, czy otoczenie niefajne - nie ma znaczenia, bo sytuacja jest tymczasowa
sytuacja 2: chcesz w pewnym miejscu w PL spędzić całe życie, nie chcesz mieć obok atomu ze względu na możliwe wypadki i zależy