Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, patrzcie kto od kilku dni u mnie mieszka ()

Jego historia jest nie jest jednak zbyt wesoła. Znalazłem go przy drodze, poobijanego. Musiał zostać potrącony, nie potrafił wstać i widać było, że coś jest bardzo nie tak. Zabrałem go do lokalnego weterynarza. Martwiłem się, że trzeba będzie go uśpić, ale mini doggo* okazał się dzielny i silny, po podaniu zastrzyku z antybiotykiem miał się coraz lepiej.
Po paru dniach stawiłem się na kontrolę napędu tylnego doggo, bo martwiło mnie jego biodro. Rzadko wstawał i widać było, że kość udowa jest wysunięta. Zostałem skierowany przez mojego weterynarza do najlepszego weta w mieście powiatowym, żeby obejrzał pieska, bo u nas nie było jak zrobić prześwietlenia. Po wizycie u pana doktora i zrobieniu rentgena, okazało się, że spełnił się gorszy scenariusz. To nie wybity staw biodrowy, a złamana szyjka kości udowej. Pan doktor dał mi numer do chirurga i kazał dzwonić.
Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że potrzebny będzie zabieg usunięcia tej główki. W najbliższym czasie, jak chirurg wróci z urlopu, pojedziemy z doggo na zabieg, trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok ()
No i jeszcze dwie sprawy, Mirki.
Czy po przedstawieniu kosztów leczenia nie zostałbym zlinczowany za zorganizowanie zbiórki na ich pokrycie? Nie ukrywam, że to spore obciążenie budżetu, bo nie zarabiam jeszcze na siebie .-.
Druga sprawa: imię!
Jak macie jakieś propozycje to piszcie, bo nie mam zielonego pojęcia jak go nazwać, a rodzina nie chce się zgodzić na Benka #pdk ¯_(ツ)_/¯

*


#smiesznypiesek #doggo #leczeniepsa #niewiemjaktootagowac
Tarzan_boj - Hej Mirki i Mirabelki, patrzcie kto od kilku dni u mnie mieszka (。◕‿‿◕。)...

źródło: comment_GZVNcEfCV1OLALaYFmS8zUdXuLI5CFiA.jpg

Pobierz
  • 10
  • 0
@kszaku nie wiem czy robić zrzutkę teraz z szacunkowym kosztem a ewentualną nadwyżkę wpłacić na jakieś schronisko, czy poczekać
Ale opcja ze schroniskiem w sumie nie brzmi głupio
@Tarzan_boj Rób i wołaj :) Wszystkiego dobrego dla tego małego gladiatora!
W sprawie imienia się nie odzywam, ostatni pies, którego ochrzciłam chodzi po świecie jako Piard (bo Dodger za trudne, a to briard, więc, hehe, Piard...). Mam też na koncie Lesława, Eklera i Kajmaka.
  • 1
@ArturSo Weterynarz powiedział zeby się poki co wstrzymać aż doggo się trochę wyliże, bo poki co nie wiadomo, czy zabieg bedzie w ogole potrzebny. Piesek już zwawo pomyka i drepta opierajac się na tej łapce, wiec jest dobrze c:
Imienia nadal brak, chyba juz zostanie Doggo xD