Wpis z mikrobloga

Kto jest najlepiej rapującym zawodnikiem #polskirap ? Mówię o warstwie liryczno/technicznej - dobry tekst, doskonałe flow i ucho do bitów, nowocześnie i wszechstronnie. Taki polski Kendrick.

- Mes?
- Quebo?
- VNM?
- Oskar? nawet trochę wszechstronności ostatnio pokazał

Wszyscy trzej mnie mniej lub bardziej wkurzają a zwłaszcza VNM, ale techniki mu odmówić nie można.
  • 18
@harnas_sv: Ciągle ma ten Deys taki mało swobodny styl rymowania. Nie hejtuje, jest wielu takich raperów, taki trochę stary Małpa jak na moje ucho, dość głośno i dynamicznie nawija cały numer, w sumie jednostajnie.

Do swojej listy dopisuję
- Donguralesko - jego w ogóle nie słucham ale co gdzieś leci to słychać, że potrafi
- Tede - jak wyżej, np feat na Dwóch Sławach
- Leh - mój faworyt, gnój ma
@MaciorzMacior: nie znałem wcześniej Golina, tak na szybko to brzmi jak 2010, taki trochę PIH tylko mniej agresywny. Teksty też słuchać że porozkminiane tak faktycznie lirycznie, w stylu Laika. Też nie tego szukam zupełnie.
@rtone: rekontakt :D Nigdzie nie doczytałem że to musi być nowe.
Nie znam drugiego takiego rapera w Polsce który ma tak #!$%@?ą technike i niejednostajne flow.
@rtone: Pytanie o najlepiej technicznie rapującego gracza, a tu wypisują chyba swoich ulubionych xD

Jeżeli chodzi o warstwę tekstową to m.in. tak jak już ktoś wyżej wspomniał - Golin, dorzucił bym do tego Bisza, Łonę, Medium (nie Tau) a z mniej znanych to jeszcze Mroka (pod uwagę brałem tylko ciągle aktywnych rapowo). Bity to kwestia dyskusyjna, bo np. ktoś może uważać ostatnią płytę Mesa za produkcyjnie dobrą a np. dla mnie
@rtone: Quebonafide obecnie jest o ligę wyżej od całej reszty i jak dla mnie to jest kompletnie bezdyskusyjne. Dalej imo OSTR, Deys (bardzo niedoceniany, teksty ma świetne i oryginalnie je składa), Mes, Łona/Webber, Rasmentalism, Taco, Dwa Sławy. Może Bisz. To tyle moim zdaniem jeżeli chodzi o pierwszą ligę w ujęciu jakości muzyki którą robią. Nie, żeby to byli wszyscy dobzi, ale reszta całokształtem tego co robią jest za nimi. Największy zmarnowany