Wpis z mikrobloga

#gpsies #openstreetmap #locus

Tak przyglądam się aplikacji Locus Map. Chciałbym wgrać sobie jakiś szlak rowerowy na podstawie istniejących danych np. z OSM. Zalecają do tego gpsies.com . Czyli Planuj->Planuj trasę, podkład zmieniam na Waymared Cycles. OK. Widzę, że interesujący mnie szlak jest. I na mój chłopski rozum powinno to działać tak, że sobie robię klik prawym->pobierz szlak i mam. Potem ewentualnie wgrywam do Locusa i mnie prowadzi w otchłań przygody. A wygląda mi na to, że muszę ten ślad w gpsies sobie odrysować, wyeksportować, przegrać na telefon, wrzucić do Locusa. Tak ma być? Szczególnie chodzi mi o to odrysowywanie. Przecież skoro to już istnieje w bazie (są jakieś tam współrzędne punktów porobione) to jakoś wydaje mi się to dziwne.

Pomijam, że jak na mój gust to w samym Locusie powinno się dać wskazać istniejące coś z OSM i powiedzieć mu "prowadź mnie po tym". I już.
  • 9
No tak można gpxa tam ściągnąć i to wrzucić do Locus (np przez dropbox,google dribe bądź bezpośrednio na telefon a potem import)


@tosyu: I to mi działa. Pobieram gtx, wysyłam na telefon, importuję, mam. Ten waymarkedtrails to dokładnie to co Waymarked Cycles w Locus. Ale nie mogę znaleźć gdzie można z poziomu Locusa zalogować się do gpsies i tak importować. Albo to ukryte, albom ślepy (co też biorę pod uwagę).