Wpis z mikrobloga

Aby manipulować opinią społeczną publikowane są także tu i ówdzie różne listy od rzekomych powstańców i żołnierzy AK, rozczarowanych, oburzonych i pognębionych przez obecną władzę rzekomo niesprawiedliwą dezubekizacją. Nie dajmy się "zbałwanić do kwadratu"! Oto jedna z takich historii: list zasłużonego kombatanta i jego wnikliwa analiza. Humpty & Dumpty zaprasza ( ͡º ͜ʖ͡º)

Balwanianie do kwadratu

"Kiedy przed lat pierwszy raz przeczytałem „Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej” ze zgrozą ujrzałem, jak bardzo chyląca się ku upadkowi c. i k. monarchia przypomina otaczający mnie wówczas świat. Dzisiaj, przede wszystkim za sprawą „totalitarnej” opozycji, dostrzegam jeszcze więcej podobieństw. Wiadomość, która w zamyśle miała zaćmić łzami oczy wszystkich, poza narodowcami i tzw. betonem kaczofaszystowskim:

Mam 95 lat i jestem jednym z ostatnich powstańców warszawskich. Pod koniec życia za przelaną krew dla Polski, za pracę zawodową i społeczną zostałem nagrodzony dezubekizacją. Czuję się tak, jakbym został spoliczkowany. Ojciec mój był w wojskach gen. Hallera, walczył z bolszewikami i był odznaczony Krzyżem Walecznych. W 1940 r. został aresztowany przez Gestapo i zginął w obozie koncentracyjnym w Mauthausen. Ja przedostałem się do Warszawy i w 1943 r. zostałem zaprzysiężony jako żołnierz Armii Krajowej w „dywizjonie 1806″, który był oddziałem konspiracyjnym 1 pułku strzelców konnych. W czasie Powstania Warszawskiego walczyłem w batalionie „Ruczaj”. Zostałem ciężko ranny na polu walki. Później był lazaret dla jeńców wojennych w Zeithain, długie 5 miesięczne leczenie i Stalag IV B w Muhlbergu. Do kraju, ze względu na obawę przed aresztowaniem przez NKWD wróciłem w 1946 r. Po studiach medycznych pracowałem w szpitalu jako chirurg. Bez przesady uratowałem życie około 500 chorym..." #armiakrajowa #narodowcy #medycyna #dezubekizacja #pkp #4konserwy
MagicPiano222 - Aby manipulować opinią społeczną publikowane są także tu i ówdzie róż...

źródło: comment_fiZpz3XQFAENmUBZgvB6NoQrziiBLNOY.jpg

Pobierz
  • 4