Wpis z mikrobloga

@Katara: spoko gada, podoba mi się sugestia groźby blokady ruchu turystycznego :P tylko niepotrzebnie wyśmiał kwestię blokady iphona... bo FBI nie potrafiło w sprawie zamachowca w San Bernandino; sądziło się z Appe; w końcu oblokowało (plotka głosi że wynajęli do tego Izraelczyków);

tu więcej po angielsku, o sytuacji w Stanach:

https://en.wikipedia.org/wiki/FBI%E2%80%93Apple_encryption_dispute

i jak to się ma do sytuacji w Polsce:

http://www.codozasady.pl/en/would-apple-have-to-crack-an-iphones-security-in-poland/
@Katara:Dałam plus..... Ale, ale... albo jestem przeczulona, albo tu również pojawił się ton "i pewnie okaże się niewinny", hejt na rodzinę (były przypadki, ale dlaczego, to już cicho sza? bo mataczenie... inne przypadki nieliczne podejrzewam, że nasyłane umyślnie, aby pokazać i uwiarygodnić usuwane posty na grupie, którą potem siostra razem ze słynnym Madejem kontrolowała! I uprawdopodobnić przyczynę usunięcia wpisu z 28.04)....Ja słyszę łagodną przeróbkę tego paszkwilnego artykułu, jedynie dla niepoznaki mamy
@stopmanipulacji1111: Nikt nie jest podejrzany, dla mnie to po prostu kwestia bezpieczeństwa. W Internecie na ten temat, oraz wiele innych krąży wiele plotek, ktore mogą prowokować ludzi o labilnej psychice do zrobienia krzywdy. Nawet jak ktoś jest juz podejrzany czy aresztowany to w jakiś sposób jest chroniony. A tu są ludzie którzy maja swoje życie, pracę, dzieci które mogą potem słyszeć, ze ich matka sprzedała siostrę arabom za wielbłądy. Trzeba mieć
@Katara: To nagranie ma ukryty element manipulacji, "nie wiemy, ale pewnie okaże się". Pan nie mówi, że "według mnie, myślę, że..." Werdykt przerzuca bezosobowo, tak, aby słuchacz miał wrażenie, że to oficjalne stanowisko, kogoś wyżej... sprawiedliwe.. itp. Porównajmy z wypowiedzią Rutkowskiego:"Jakiekolwiek związki pomiędzy samobójstwem Karoliny Kaczorowskiej, a zdarzeniem jeżeli chodzi o Magdę absolutnie wykluczamy. Tego związku nie ma jeżeli chodzi o osoby, które mogłyby brać udział w sprzedaży.
- Ale mówił
@dioxyna: A czy ktoś na tym tagu wypowiadał się w takim tonie? Nie. Były zarzuty formowane w oparciu o niespójne zeznania i zmianę narracji. Jak się ktoś wypowiada, no to jest słyszalny. Tu zadziałały fałszywe konta i umyślnie pisane komentarze, niektóre przypominają mi wykorzystywanie takich Hadaczów do zadym na ulicach, trzeba było długo myśleć, aby takie idiotyzmy wymyślić. Inne znowu skrajnie wyśmiewały tych, co chcieli cokolwiek ustalić dla dobra innych poszkodowanych
Niezapominajmy Kuklewicza, który sam wyskoczył w TVP z gadką, że rodzina "o wszystkim wiedziała'; podobnie Lampart, rzucił mocny cień podejrzeń; jak dla mnie oprócz czasami ludzkiej głupoty dochodzą tu celowe działania aby to spotęgować i tym samym zochydzić / ośmieszyć sprawę; lub ją po prostu wyjaśnić - a w przypadku rodziny otwarcie powinno zostać powiedziane że skoro podejrzewa się handel ludźmi, jakieś grupy kartele czy coś, to że rodzina ochronę dostać powinna,
W końcu - kwestia ich pełnomocnika, który wszedł we współpracę z kwadratem, który przecież dobrych stosunków z rodziną mieć nie powinien, po tym jak się oświadczył w programie o niej i zawyrokwał kontrowersyjnie by nie powiedzieć z dupy
@kocham-pati-3: Jeśli dobrze pamiętam to cytat prokurator. Sama tu napisałam, że czasem sprawy mogą przybrać całkiem inny obrót, w zależności jakie dowody prokuratura znajdzie. Czasami celowo podpuszcza się gdy nie ma dowodów i mowi, ze ktoś nie jest zamieszany, by osoba poczuła luz w gaciach. Wystarczy wtedy jedna nieodpowiednia rozmowa na podsłuchu. Także ja bym tak nie panikowała, zwłaszcza, ze został wymieniony tylko on, wiec dla mnie to moze byc taki
@stopmanipulacji1111: No wlasnie, czyli to nie jest żadne kluczowe zdanie. A jak dziennikarze i jutuberzy maja problem z budowaniem logicznych zdań to ich problem/ bądź ich pracodawców.
Miałam logikę w szkole średniej ( jako część matematyki) oraz na studiach jako odrębny przedmiot. Każdy powinien sam nawet poczytać i zagłębić jeśli chce brać udział w jakichkolwiek dyskusjach.