Wpis z mikrobloga

"Jest wiele wątków. Ta sprawa jest ciekawa i nie jest wykluczone, że będzie miała zaskakujące wyjaśnienie. Mamy dziwaczne wideonagrania rozmów z Magdaleną Żuk, mamy nieważny paszport chłopaka jako przyczynę samotnego wyjazdu, mamy jakieś dziwne, nagrane przypadkiem wypowiedzi Egipcjan - zupełnie jak z filmu kryminalnego. Mamy kiepską działalność polskiego konsulatu, co rodzi nowe teorie spiskowe. No i pojawiają się agenci, w znaczeniu socjologicznym.

Czyli kto tym razem?

- Osoby i instytucje, które chcą na tym coś ugrać. Choćby detektyw R. Przyjeżdża i prowadzi coś w rodzaju śledztwa. To oczywiście dla niego darmowe publicity. Taka działalność jest podstawą jego modelu biznesowego.

Podczepia się pod skandal.

- Tak, ale z punktu widzenia obecności medialnej na naszym dzielnym detektywie pasożytuje następna osoba, kobieta, która jest jego partnerką, i teraz z kolei ona opowiada tabloidowi, że już wie, kto za tym stoi.

Taka kolejka do tuwimowskiej rzepki?

- Gra toczy się o wykorzystanie uwagi ludzi. Podczepiają się też politycy. Swój interes mają rząd egipski i polskie biura podróży - chciałyby sprawę wyciszyć lub mówić o niej w inny sposób. Ale jest i agent czwarty, czyli media - na przykład pan.

No i pan naukowiec, który pewnie o tym napisze.".........Sporo manipulacji w tym wywiadzie, ale bardzo ciekawy z kilku powodów i przemyceniu argumentów "między wersami". Polecam przeczytać też komentarze pod artykułem, niektóre kom do komentarza- jeszcze lepsze niż ten artykuł. http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21896049,sprawa-magdaleny-zuk-polacy-wcale-nie-maja-wiekszych-sklonnosci.html
#magdazuk #wykop #csiwykop
  • 37
@33t: wspomnieli o tym akurat w artykue o MŻ? nie kupuje tego; to byłby jakiś ewenement na skale światową, żeby 4 gwiazdkowy hotel w ogóle nie miał CCTV.. podrzędne sklepy, hurtownie, fabryki skarpetek mają, a hotel w kraju zagrożonym terrorem miałby nie mieć?
  • 0
@kknnoo

Abdul-Fattah Al-Assi, head of the control of hotels and tourist resorts at the Ministry of Tourism, stressed that the owners of hotels and tourist villages in all tourist cities have been alerted to abide by the security rules and the installation of surveillance cameras at the exits and entrances of the hotel, according to the requirements and standards set by the Ministry of Interior.


[Link]( http://m.youm7.com/story/2016/1/9/%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%AD%D8%A9-%D8%A5%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%A3%D8%B5%D8%AD%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%86%D8%A7%D8%AF%D9%82-%D8%A8%D8%AA%D8%B1%D9%83%D9%8A%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%83%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B9-%D8%A7%D9%84%D9%82%D9%88%D8%A7%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D8%A3%D9%85%D9%86%D9%8A%D8%A9/2530144)

Czyli zgodnie z tym
@33t: po 1 - po co wysyłasz jakieś linki po arabsku; jeśli nie masz nic po angielsku to sobie daruj
po 2 - kamery tylko przy wejściu/wyjściu to jakieś totalne minimum; wygoogluj surveillance cameras hotels egypt i tym podobne - od groma artykułów; po ataku nożwnika w hurghadzie w całym mieście chcą zakładać
po 3 - marsa alam już jest rzekomo "całe w kamerach" - patrz reportaż TVP o MŻ
po
  • 1
@kknnoo

1. Translatory nie gryzą, wolę szukać jak najbliżej źródeł, a nie przepisane 15 razy
Arabskie strony często podawały więcej szczegółów o mż, takie jak nr pokoju w hotelu, paszportu czy nr lotu....
2.i tego minimum może trzymać się hotel, interesuje mnie co było przed 30 kwietnia, nie po
3. rzekomo ;) nie ważne całe Marsa, tylko jedna kamera przed resta grand, i kamery w 3corners, a jak się okazuje to wcale
@33t: 1. Translatory to gówno; anonimowe komenty na arabskich stronach to jeszcze większe gówno; może ty to lubisz, ja nie.
2. To co ty przytaczasz,o tych kamerach przy wjazdach/wyjazdach, to są kroki POZA kurortami, a nie wewnątrz; jakbyś wygooglowała co zaproponowałem i poszukała po cywilizowanej stronie internetu to jest kilka artykułów o tym
3. takie dokładnie stwierdzenie tam padło, lokalsa, że są wszędzie, w marsa; więc nie wiem skąd wyskakujesz z
@33t:

1. Takie - Confirmed by a security source, that this hotel is one of only three hotels that do not have surveillance cameras, among the 36 hotels on the coastline in Marsa Alam.
2. Przeczytalem; "dochodzenie" jakieś dziennikarki, śmiechu warte, rozumiem że wychowana jesteś chyba na trybunach i wyborczych stąd brak wrażliwości na urągającą zdrowemu rozsądkowi Ścieme; "uciekała za każdym razem jak widziala 'kolorowego'" (w sensie Egipcjanina, no to
  • 1
@kknnoo
1. Przynajmniej dziennikarka podpisuje się pod swoim całkiem porządnym reportażem. A wcześniej sama o kamerach pisze, potem powołuje się na inne źródła. Wolę takie, niż nasze pudelkowe znajomy przyjaciela chłopaka powiedział, że....
Poza tym nie ten link miałeś czytać, ten drugi ze wspomnianymi wymaganiami co do kamer przy we/wy hotelach.
2. Reportaż już był omawiany, nie mam zamiaru kolejny raz... Nie będę Cię do niego przekonywać, przedstawia jakąś wersję i już.
@kknnoo:
Szkoda, przynajmniej może byś zrozumiał o co chodzi z "kolorowym Egipcjaninem" a nie pisał: "musiała uciekać chyba cały okres pobytu"...
Rzetelny dla mnie, dla Ciebie nie i ok. Nie mam zamiaru się o to spierać. Wydawało mi się, że zawsze warto coś więcej przeczytać...;)
@33t: no zobaczymy czy to się potwierdzi, skoro wychodzi z tym publicznie, to szanse są że to prawda; to tym bardziej czyni wyjazd Magdy akurat do tego hotelu podejrzanym (rzekomo 1 z 3 na +30 hoteli na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie który nie ma monitoringu?) i tym bardziej czyni podejrzanego ich właściciela. Ciekawe czy pozostałe hotele do których próbowano ją zameldować miały monitoring. Na lotnisku w każdym razie na bank
  • 0
@kknnoo
Nie znalazłam nic o pozostałych hotelach. Pamiętam tylko, że właśnie na arabskich stronach była informacja, że z lotniska został przekazany policji. Egipskiej policji. Nie proś mnie tylko o linka, bo nie potrafię tego po raz kolejny znaleźć. Było to na pewno przed tym jak Egipt okoniem stanął, więc uznałam to za oczywiste i normalne. A z kolei Katowice same pisały, że naszym przekazali całość.