Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja - mam DG i chcę się dogadać z właścicielem, by po mojej wyprowadzce podnajmować jego mieszkanie w ramach DG (wynajmowanie poszczególnych pokojów dla trzecich osób w celach mieszkaniowych). Jestem VAT-owcem.

Pytanie - jakie daniny na rzecz państwa czekają mnie, gdybym chciał podjąć się takiego procederu? Największą zagwózdkę mam z VAT-em - podobno ( podstawa: https://interpretacje-podatkowe.org/cele-mieszkaniowe/itpp2-4512-1121-15-ad)
jeśli mieszkanie będzie podnajmowane w celach mieszkaniowych, to mogę być zwolniony z VAT. Ma ktoś podobną sytuację albo wiedzę w temacie?
#wynajem #podnajem #mieszkanie #prawo #vat #dg
  • 6
@BajerOp: Umowę chcę podpisać na dwa lata. Raczej pdk 68.
@OscarGoldman: Wiem, dlatego pytam, czy tutaj VAT będzie miał miejsce, bo zdaje mi się, że nie. Do końca jednak nie jestem pewien, bo interpretacja dot. podnajmu prowadzonego przez spółkę z o.o. która wynajęła powierzchnie od spółdzielni mieszkaniowej) osobie prywatnej.
@BajerOp: Aktualnie wygląda to tak, że wynajmuje mieszkanie 3-pokojowe, podnajmuje dwa, a chcę podnajmować trzy, nie mieszkając w nim. Tak więc wchodzą w rachubę tylko długoterminowe zobowiązania.