Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki!
Potrzebuje elegancko połączyć 2 przewody. 3x1,5 drut w osłonie termicznej i 3x0,5 linka w silikonie.

Wieszam naświetlacz LED nad wędzarnią. Wędzarnia stoi w ogródku. Pierwsza moja myśl to wywalić 3x0,5 i połączyć zasilacz bezpośrednio 3x1,5. No i zimą wybuchło ;) Chińczyki pewnie się naszej zimy nie spodziewali a wędzona rybka na święta to podstawa ;).
Następny naświetlacz i jak ten wybuchnie to go na gwarancję oddam (ale nie mogę się do środka dobrać) Myślałem nad małą skrzyneczką, 2 dławnice, 2 wago ale to będzie brzydkie. Jakieś pomysły? Rady?
Jakby co to jutro mogę zdjęcia podrzucić.

#kiciochpyta #elektryka #diy
  • 15
@elineusz: jak chcesz bardzo elegancko, to przewody oczywiście lutujesz, potem nasunięcie termokurczek na pojedyncze żyły, potem nasunięcie termokurczki na całość... A na to wszystko - rurka jakieś fi20-22 z dwoma mufami-dławnicami na końcach ( w sensie, że jedną z dławnic dopiero wtedy dokręcasz do tej rurki)

Czyli potrzebujesz 2 dławnice jak pic rel, oraz kawałek rurki (z tworzywa) o wewnętrznej średnicy pasującej do gwintu tych dławnic (i albo nagwintować te końce
hrumque - @elineusz: jak chcesz bardzo elegancko, to przewody oczywiście lutujesz, po...

źródło: comment_4l5XIpWbiae0FaZFewUcRH9mO7na8V4W.jpg

Pobierz
@Felonious_Gru: Brzydko wygląda taka skrzyneczka.

@BlackAdom: Samo nakładanie termokurczek to chyba zimy nie wytrzyma plus problem ze średnicami. (4mm i 10 mm)

@hrumque: Dokładnie na taką odpowiedź liczyłem. Obczajam te mufy, może się skuszę. Jak nie to zrobienie podobnej z rurki mi pasuje.
@Felonious_Gru: Puszki na kominie nie zrobię bo się roztopi przy grillu. Czasem i 250 stopni jak ktoś przegnie to i więcej się da. Pierwotnie przewód szedł do lampy. Teraz wygląda ok. Mufa skręcana więc, żaden problem lampę wymienić jak znowu ją zima dopadnie.
@ElCidX: Przejrzałem. Izolacja oszczędza energię. Szczególnie przy prądzie to ważne bo drożej. U mnie klinkier + wełna + szamot. Drewna idzie malutko bo dobre drewno ciężko zdobyć.