Wpis z mikrobloga

Rzadko wchodzę na reddita, zazwyczaj na jakieś subreddity dotyczące mojego hobby, ale wszedłem sobie przed chwilą sprawdzić najbardziej plusowane wpisy i moim oczom ukazało się zdjęcie Polaków z marszu niosących flagę z przekreślonym symbolem komunizmu i faszyzmu: ! https://www.reddit.com/r/pics/comments/6u2g5e/poland_has_the_right_idea/
Jednak to co mnie najbardziej zdziwiło to jad jaki wylewa się w kierunku Polski w komentarzach. Myślałem, że to wykop jest najbardziej zlewaczałym miejscem w sieci, które odwiedzam, przez płatnych trolli i wsparcie administracji, ale to co tam się dzieje to przekracza ludzkie pojęcie. Setki ludzie wyzywają polaków od faszystów, określają tym samym hasłem ONR i śmieją się po prostu z Polski, mimo iż przekaz zdjęcia, a raczej ludzi ukazanych na nim jest przeciwny. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony jako Polak, jest mi przykro, że Polska jest tak opluwana, nawet przez samych "Polaków", którzy się tam udzielają, a z drugiej strony chce mi się śmiać, bo z tego co widzę Zachód jest już stracony.
#reddit #4konserwy #oswiadczeniezdupy #polityka
  • 15
@Ramak dzielenie ludzi na lewicę i prawicę to tylko środek stosowany przez elite rządząca w celu zacementowac sceny politycznej. Bipolarne społeczeństwo nie przyjmie już trzecie z drogi, co gwarantuje władze na wiele, wiele lat.

Nie przejmuj się tym wpisem. Same głupoty. Nie poradzisz nic. Oni porównują MW do KKK. Podczas gdy wystarczy sprawdzić google, by zobaczyć, że założenia są różne. Trzeba robić swoje i nie oglądać się jak psy szczekają na karawanę.
@Ramak: lewaki by wolały jakby symbol komunizmu był właśnie pochwalony i uwielbiony, bo oni się z nim identyfikują, wtedy by były pozytywne opinie
@Ramak: Socjalizm jest bardzo forsowany na uczelniach amerykańskich, a więc natura tego zjawiska jest odwrotna niż w Polsce.

W Polsce socjalu chcą tylko biedni i niewykształceni, bo każdy się uczy po to, aby zarabiać grubą kasę.
W Ameryce socjalu chcą tylko bogaci i wykształceni, bo każdy biedny wie, że najszybciej i najłatwiej otrzyma pieniądze pracą przy bezpośrednim kontakcie z pracodawcą.
@k1fl0w: ONR-owcy skazani za hajlowanie.

Sąd skazał trzech członków ONR-u na kary pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratora sądowego, tysiąc złotych grzywny oraz zakaz publicznego wykonywania tego gestu. Uznał ich za winnych publicznego propagowania ustroju nazistowskiego w 2006 i 2007 roku podczas składania kwiatów pod pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze św. Anny.

http://wyborcza.pl/1,76842,6024418,ONR_owcy_skazani_za_hajlowanie.html
określają tym samym hasłem ONR


@Ramak: Przedwojenny ONR to byli faszyści (akurat ideologicznie bardziej zbliżeni do nazizmu niż włoskiego faszyzmu ze względu na b. silny antysemityzm), obecny ONR to też są faszyści. To nie jest wyzwisko, tylko określenie ideologii. Nacjonalizm integralny, odrzucenie demokracji, rasizm, szowinizm, dyskryminacja osób LGBT, stosowanie przemocy jako środka walki politycznej - chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka, zatem raczej nie jest skowronkiem.

Setki ludzie wyzywają polaków od