Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest tu ktoś dobrze znający się na #prawo? Pod koniec czerwca mialem sytuacje na drodze w której Pani wymusiła na mnie pierwszeństwo, prawie doprowadzając do czołówki. Reakcją na moje trąbienie był środkowy palec i nestety dałem się sprowokować. Zawrocilem się za nią i na najbliższych światłach wysiadłem "przekazać" bez krzyku i agresji cytuję:" jak pokażesz mi jeszcze raz fuc*a, to Ci przyp****dolę", poczym wsiadłem do auta i odjechałem (). Wiem, żałuje tego...
Niedawno dostałem wezwanie na przesłuchanie w sprawie stosowania grozb karalnych z art. 190 KK ( grzywna lub do 3 lat ). I teraz mam pytanie, jak mam zeznawać, żeby się się nie wkopać. Czytałem, że można dobrowolnie poddać się karze, ale w tym wypadku mimo wszystko zostałem sprowokowany. Czy zeznawać że najpierw ona cos do mnie powiedziała? Czy zeznając prawdę, mogę liczyć na umorzenie sprawy? Nie mogę sobie pozwolić, żeby przez taką pierdołę 5 lat figurować jako karany dostając np. grzywnę. Dodam, że nie wiem czy zostałem nagrany ( ͡° ʖ̯ ͡°) HELP !!!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem do uwalenia przez niską szkodliwość społeczną (o ile nie #!$%@? na przesłuchaniu czegoś co będzie sugerowało, że to twoja stała praktyka). Co nie zmienia faktu, że kisnę strasznie - masz nauczkę, że nie wolno #!$%@?ć się do ludzi i być takim napinaczem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze w jakim charakterze zostałeś wezwany (świadka, podejrzanego)? Po drugie idź i mów zgodnie z prawdą jak było. Że Pani wymusiła na tobie pierwszeństwo, że omal nie doprowadziła do wypadku. Po drugie dowiesz się więcej czy to jest nagranie z tego czy tylko słowa Pani. A i też nie przyjmuj ewentualnie żadnej propozycji ugodowej od razu (dobrowolne poddanie się kary), jak coś daj sobie czas do namysłu.

Generalnie to