Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, wybaczcie ze ostatnio ociagalem sie z opisem postępów związanych z #wiezamirka ale dużo sie u mnie działo i prywatnie (ale ja nie o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i w temacie wieży. Powinien zacząć od podziękowań dla @a__s: za nadanie mi tagu autorskiego- Dziekuje! ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chciałbym wchodzić w szczegóły progresu póki wieża oficjalnie nie trafi w moje ręce (lub nie odpuszczę- jednak na ten moment mój entuzjazm nie jest nawet o 1% mniejszy niż jak był na początku). A wiec zacznę od rozmów z PKP. Ku mojemu zaskoczeniu pracują tam ludzie którzy naprawdę chcą pomóc. Nie ma tam żadnej "komuny" i nie wiadomo jak rozwiniętej papierologii. Ogromny plus! Tego samego nie mogę powiedzieć o biurze konserwatora zabytków. O 14.30 wszędzie pusto i niczego sie nie załatwi. Robiłem 3 podejścia żeby dowiedzieć się czegokolwiek. Moze to tylko pierwsze złe wrażenie- okaże sie w praniu. Po spotkaniu ze znajomym architektem okazało sie ze muszę zmienić myślenie. Budynek jednak nie nada sie na pełnowartościowe mieszkanie- przy dobrych wiatrach da sie z niego wykrzesać co najwyżej 50-55m2 (rozłożone w 3 pionach), wiec na ten moment myśle o wieży jako mojej "mecie" żeby pojechać na weekend czy naładować baterię w borach tucholskich w tygodniu. Realnie patrząc jest to projekt na minimum półtorej a i nawet 2lat (jesli nie będzie opóźnień i konserwator nie będzie blokował tematu). Tak czy siak jestem w grze, jesli jednak okaże sie ze ta wieża nie spełni moich oczekiwań- będę szukał czegos w podobnym klimacie- moze jakiś stary dworzec albo stodoła chociaż wieża ciśnień jesli najbliższa memu sercu ( ͡° ͜ʖ ͡°) o kolejnych posunięciach na pewno będę Was informował! Last but not least- chciałbym podziękować wszystkim Mirkom i Mirabelkom którzy okazali mi całą masę wsparcia. Bardzo zaskoczył mnie fakt ze tylu z Was zaoferowało pomoc! Jestem dumny ze należę do tak fajnej społeczności! Możecie być pewni ze jak finalnie zamieszkam w wieży bądź podobnym miejscu zrobimy srogą Mirkową imprezę! #architektura #wiezamirka #zabytki ponizej fotka wieży która znajduje sie w Stargardzie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz M.....p - Mirki i Mirabelki, wybaczcie ze ostatnio ociagalem sie z opisem postępów zw...
źródło: comment_Aq4yGsyKTbAipvMiBW0OSGKOoEXMxJZT.jpg
  • 72
moze jakiś stary dworzec albo stodoła chociaż wieża ciśnień jesli najbliższa memu sercu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Max_Sop: jak Bory Tucholskie, to w Nowej Brdzie jest fajny dworzec do kupienia. Co prawda w tym ogłoszeniu PKP są mało zachęcające zdjęcia, ale warto się tam przejechać. Choć to pewnie bardziej pomysł na jakiś pensjonat.
Dodatkowa ciekawostka jest taka, że do Nowej Brdy lubił przyjeżdżać Karol Wojtyła. W