Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, wracam po długim weekendzie! Niestety jutro też nie uda mi się stworzyć odcinka więc widzimy się dopiero w piątek. No ale dość gadania, łapcie kolejny odcinek #androiddailynews

1. Dobry opis Android Architecture Components

2. Biblioteka do analizowania poprawności naszego DI

3. Kompletny poradnik jak zaimplementować kupowanie rzeczy w naszej aplikacji
Czyli jak używać Google Play InAppBilling

4. Prezentacja Anko Layouts - alternatywy dla layoutów pisanych w XML
Zapowiada się świetnie, lecz ten projekt dopiero raczkuje

5. Jak zaimplementować nieskończone przewijanie w ViewPagerze?

6. Jak działają bilbioteki do ładowania obrazków takie jak Glide lub Fresco
W artykule wymienione są problemy związane z zarządzaniem bitmapami i wyjaśnienie jak sobie z nimi radzić

7. W jaki sposób zabezpieczyć swoje api przed requestami z niechcianych źródeł?
Czyli kilka porad jak zaimplementować autentykację aplikacji

8. Kilka porad przydatnych jeśli chcemy napisać aplikację udostępniającą treści po wykupieniu subskrypcji

9. Krótkie wyjaśnienie co dokładnie oznacza @Depracated w androidzie

10. Biblioteka upraszczająca tworzenie ekranów ustawień

11. [[Kotlin] Implementowanie RecyclerView z przesuwalnymi elementami](https://medium.com/@mca.himanshusharma/draggable-recyclerview-in-kotlin-6c8b76af142c)

12. Kotlin Weekly Update 3
Kolejna porcja aktualności ze świata kotlina

13. Czym się różni android package name od application id?

#programowanie #androiddev
tusk - Cześć mireczki, wracam po długim weekendzie! Niestety jutro też nie uda mi się...

źródło: comment_VCzqr3P92qkdv900nJ4le7YoDIDHQqR4.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@banana_cthulhu: Brakuje Sketcha, dodatkowo ma upośledzony terminal, obsługe natywnego ssh-a dodali dopiero w W10, nawet wirtualne pulpity są totalnie zepsute w W10. Wiele fajnych dodatków które są pomocne w programowaniu na Androida działają tylko i wyłącznie na MacOS (obsługuje się je z terminala). Kolejnym problemem jest problem z sterownikami do telefonów jeśli chcemy je debugować na Windowsie. Następnym tematem jest to, że jak masz Macbooka będąc developerm aplikacji mobilnych masz pełne
  • Odpowiedz
@Bratkello: Powaznie brakuje Ci sketcha? I ze terminal Ci nie pasuje? Bo mi brakuje np fiddlera na maca i charles proxy nie jest tak dobry jak fiddler. A najwieksza porazka mojego maca na ktorym pracuje jest 8GB RAM i nie da sie rozszezyc, powaznie nie da sie... :) A gradle jak buduje czasami to nie wiem czy mac sie zapali zaraz, czego na starym PC z win 10 nie mialem. Co
  • Odpowiedz
@Bratkello: A dodam jeszcze, ze moje traumatyczne przezycie to update do OS Sierra :) Projekt przestal sie budowac, nameczylem sie dwa dni i nic z tego musialem wraca do El Capitan zeby zbudowac projekt.
  • Odpowiedz