Wpis z mikrobloga

Unieważnienie przetargu na zbiornikowce paliwowe dla Marynarki Wojennej <<< znalezisko
Analizy trwały 13 miesięcy. Dwie jednostki miały zastąpić 47 i 26-letnie okręty. Obecnie nie prowadzi się żadnego postępowania dotyczącego zakupów nowych okrętów nawodnych dla Marynarki Wojennej.

W dniu 9 sierpnia br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu postępowania na pozyskanie zbiornikowców paliwowych kr. Supply. Przedmiotem zamówienia miała być dostawa jednego zbiornikowca paliwowego z prawem opcji do zamówienie drugiej jednostki tego samego typu. W postępowaniu w wyznaczonym terminie, czyli do dnia 9 maja 2016 (!) roku wpłynęły 4 wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożone przez: konsorcjum stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. z firmą KenBIT Koeing i Wspólnicy Sp. j., konsorcjum Stoczni Remontowej Nauta S.A. z OBR CTM, konsorcjum firm WB Electronics i AYCOMM Sp. z o.o. oraz Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. Po 13 miesiącach analiz, zamawiający uznał, że wszyscy w/w wykonawcy podlegają wykluczeniu, co stało się przyczyną unieważnienia przetargu.


#neuropa #polska #wojsko #modernizacjawojskapolskiego #marynarkawojenna #supply #mikroreklama
BaronAlvon_PuciPusia - Unieważnienie przetargu na zbiornikowce paliwowe dla Marynarki...

źródło: comment_Y205xC7de9cL3SOjeZnxlk8fgBhNt4Vh.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Zwijają marynarkę wojenną całkowicie. nie jest to pomysł całkowicie zły (pomijając obronę szlaków handlowych, ale pewno tu liczą na NATO a i minimalne zdolności zostaną Ślązak, Kormoran) gdyż Bałtyk jako akwen nie jest duży i do obrony wybrzeża wystarczy NSM, wszystko ok, gdyby za takimi decyzjami szła konsekwencja, bo przyjdzie kolejny rząd, który postanowi odbudować MW i będzie problem, bo raz straconych możliwości nie będzie łatwo odbudować, szkolenie nowych kadr,
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: OT i chyba liczą się że Patriot będzie kosztowniejszy niż zakładają plany, a i oczywiście nie zapominajmy o tych zakupach w PGZ i innych Bumarach, które tak naprawdę są sposobem na dotowanie tych zakładów poprzez maksymalne zwiększenie kosztów jednostkowych każdego zakupionego sprzętu. Wał za wałem. Chodzi mi o pilicę, karabiny maszynowe a i teraz ta skandaliczna próba wciśniecia przerabianego forda w cenie połowy bazowego Rosomaka.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Ja osobiście jestem za rozwojem MW i właśnie próby oddziaływania silną flotą w różnych inicjatywach (By flota była narzędziem naszej silnej podmiotowości), ale tragiczny wieloletni przestój w modernizacji postawił nas przed przepaścią, przy której musimy dokonać wyboru, każdy z nich będzie rodził jakieś niepożądane skutki. Gdy pójdziemy w odbudowę MW, to pochłonie to gigantyczne pieniądze, których zresztą nie mamy, (no chyba że 2,5% na wojsko to nie czcze gadanie) te
  • Odpowiedz
to pochłonie to gigantyczne pieniądze, których zresztą nie mamy


@Cwana_frytka: Z tym się nie zgodzę, wystarczy popatrzeć na to ile zaplanowanej forsy nie zostało wydanej przez np. ostatnie 10 lat. Za to spokojnie mielibyśmy 'Orkę'. Równie dobrze wystarczy ograniczyć wydatki socjalne i zwiększyć finansowanie modernizacji. Jako państwo pieniądze na MW mamy, co najwyżej nie chcemy jej tam lokować.
  • Odpowiedz
@Cwana_frytka:
A już bardziej historycznie na to patrząc i wprowadzając nieco demagogi, to tyle było srania o dostęp do morza tak aby 100 lat po odzyskaniu niepodległości olać sprawę wykorzystania tego dostępu przez Siły Zbrojne?

I to przy okazji rządzenia ekipy od Bozi, Polski i Piłsudskiego na ustach?

Ironia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Baron_Al_von_PuciPusia wiadomo jak teraz wyglada plan modernizacji 2013-2022? Bylo juz kilka korekt ale teraz juz nie wiem czym sie zajmuja I to przy zwiekszonym budzecie obronnym, caly czas za to slysze co anulowali.
  • Odpowiedz