Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy Biblia jest dobrą książką? zamierzam ją przeczytać żeby przekonać się co ponad miliard ludzi w tym widzi.
W podstawówce coś tam ją czytałem bo musiałem.
Nie stanę się po tym osobą wierzącą? Mam jakieś własne wyobrażenie Boga nie związane za bardzo z religiami.
Piszę anonimowo bo znajomi wiedzą że mam tu konto i nie chce żeby pomyśleli że całkiem mi #!$%@?ło
#ksiazki #religia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy Biblia jest dobrą książką? zami...

źródło: comment_9fXPogwJxQFNZkgZ2MCm6ISpcdFH0kbq.jpg

Pobierz
  • 13
@Piottix: niekoniecznie, ale nie każdy wie jak zabrać się za tego typu teksty. jeśli chcielibyśmy interpretować biblię dosłownie to wypada faktycznie słabo (jak zresztą większość świętych ksiąg)
@AnonimoweMirkoWyznania: zalezy tez od fragmentow, nowy testament ma wedlug mnie ma lepsza fabule oraz postacie, w starym natomiast masz lepsza, bardziej widowiskowa i dzialajaca na wyobraznie, akcje. Jak lubisz Parandowskiego, Tolkiena (szczegolnie Silmarillion) to moze Ci sie nawet spodobac ale nie spodziewaj sie cudownego nawrocenia. Duzo zalezy tez od Twojej wizji Boga - spoiler alert - w starym Bog jest aktywniejszy oraz zdecydowanie bardziej krwiozerczy.