Wpis z mikrobloga

Jeśli AMD pod względem GPU chce przegonić NVIDIĘ, to musi się sprężyć i wydawać nowinki segmentowe przed zielonymi tak, by sterowniki były już w grze kiedy wchodzą karty rywala.

A tak dupa - testy pokazują gówno, bo jak zwykle wszystko już jest skrojone pod zielonych a żadna nowość AMD nie bangla, bo sterowników nie ma.

Tak samo było z RXem 480 na początku.

Martwi tylko ten pobór prądu.

#pcmasterrace
  • 8
@korkorek: Dokładnie.

@Pooodi: #!$%@? głupoty, jeżeli pragniesz wydajności pod każdym względem to Zieloni zawsze będą krok przed.
Oczywiście mówimy o RX Vega, bo myślę, że w to uderzasz i Vega 64 jest bo musi być jakieś "premium" którym wcale nie jest i ten pobór mocy...
Za to RX Vega 56 będzie tańsza od konkurenta GTX 1070 i jest dużo wydajniejsza o jakieś 5%-30% w zależności od tytułów, i tutaj toczy
@EmielRegisRohellecTerzieff-Godefroy: Ale problem sterowników to nie mantra a fakt. Gry są optymalizowane pod Nvidię - AMD musi dopiero wypuścić kilka sterowników, by ich karty korzystały z pełni mocy tak jak karty zielonych.

Ale winę ponosi samo AMD - jest o krok do tyłu za zielonymi i zawsze będzie na gorszej pozycji jeśli chodzi o optymalizację swoich produktów w grach, głównie AAA
AMD musi dopiero wypuścić kilka sterowników, by ich karty korzystały z pełni mocy tak jak karty zielonych.


@Pooodi: Właśnie to jest zabawne dla mnie bo w dniu premiery Pascali wszystko chodziło jak w zegarku,mam na myśli od pierwszego dnia...
Efektywność energetyczna i wydajność względem Maxwella wzrosła znacząco.Dla mnie ta gadka o sterownikach AMD to jest takie bajanie dla ułomnych...Tak głośna i wyczekiwana premiera,poor Volta itp a Ty twierdzisz że oni nie
@EmielRegisRohellecTerzieff-Godefroy: zastępowanie xx7x generacji poprzedniej xx8x Ti zaczęło się w serii 700

tzn 970 było wydajne jak 780 Ti, potem 1070 tak jak 980Ti, ale jak długo będą w stanie to utrzymać? Tu jest wzrost o kilkadziesiąt % co generację, w nieskończoność tego nie pociągną i nie wykluczone że przy Volcie to już będzie widać, albo to będzie ostatnia generacja gdzie uda im się przegonić poprzedni HighEnd mid endem, w prockach