Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Przeniosłem ostatnio numer z T-Mobile i zapomniałem zapłacić ostatniej faktury, bo w tym samym miesiącu zapłaciłem już nowemu operatorowi. Połapałem się jakiś tydzień po terminie i zapłaciłem. Jakiś czas później otrzymałem od różowych pocztą fakturę z naliczonymi karnymi odsetkami na zawrotną sumę 0,02 PLN. Dwa grosze. Wszystko rzecz jasna zgodnie z umową i już nawet nie będę wnikał jak wam się to opłaca T-Mobile, ale mi to by było szkoda tego drzewa z którego zrobiono fakturę i kopertę, żeby kogoś o taką kwotę ścigać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tmobile #ekologia #operatorzykomorkowi
  • 3
@sodomek: Miałem e-fakturę. Ale nie przysyłali mi jej mailem, tylko musiałem sobie sam ściągnąć z serwisu. W momencie zakończenia umowy i przeniesienia numeru straciłem dostęp do systemu i nie mogłem się już więcej zalogować. Ta faktura karna to jedyna rzecz jaką kiedykolwiek mi przysłali.
@CamelCase: Dziwne że dalej nie próbują przez email, chociaż pewnie większość osób by się tłumaczyła że pewnie fitr spamu usunął.
A co do samej płatności. Oni nie mieli wyboru i tą fakturę musiałeś dostać. Takie są przepisy i wszyscy takie faktury wysyłają. Zamiast tmobile mogłeś podstawić dowolną dużą firmę/bank/urząd i też by się zgadzało. Rozliczenie końcowe z klientem musi wyjść na 0 innej możliwości nie ma.