Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki!

Planuję w końcu zmianę tego gównokonta z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank na jakieś inne. Jednak trzy darmowe wypłaty w miesiącu, a każda kolejna płatna 6 PLN to jakiś ponury żart i nie mam zamiaru tego wspierać.

W nowym banku zależy mi przede wszystkim na tym, żeby było możliwie jak najtańsze. Nie mówię, że musi być totalnie darmowe, ale żeby wypadkowa cena-jakość była najlepsza. Zależy mi także na koncie oszczędnościowym do nowego konta.

Baaardzo dużym plusem będzie, jeżeli bank oferuje możliwość autooszczędzania, czyli automatycznego przelewania końcówki z transakcji kartą. Czyli np. płacę w sklepie 2,30 PLN kartą i automatycznie zaokrągla transakcję do 5 PLN i różnicę przelewa na konto oszczędnościowe (2,70 PLN).
Wiem, że oferują to chyba PKO BP, ING i mBank, ale nie wiem kto jeszcze.

Polecicie coś?

#banki #kontobankowe #pieniadze
  • 20
@FHA96: Nie, tak czy inaczej, chciałbym zmienić t-mobile jeszcze z innych względów. Choćby ostatnio się nadenerwowałem, jak nie przechodziły mi przelewy za bilety PKP z PayU i to ewidentna wina banku
@elsaper: No to chyba najkorzystniejsze będzie Millenium 360, konto i karta darmowe po wpływie 1000 zł na rachunek i jednej transakcji kartą w miesiącu. Do tego dobra oferta oszczednosciowa.
@elsaper: Hej. W Banku Millennium po zapewnieniu wpływu na 1000 zł oraz 1 transakcji bezgotówkowej kartą), prowadzenie konta, karta debetowa oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe. Nie ma autooszczędzania ale jest za to konto oszczędnościowe z dobrym % a konkretnie 2,5%. Możesz ustawić zlecenia stałe. Dodatkowo na start 150 zł premii. Zarówno interfejs online jak i aplikacja bez zarzutu.
@kok_fin: @Abes1: Przymierzałem się właśnie do Millenium też. Miesięcznie mam takie wpływu, więc miałbym wszystko za free. Czyli zmienią kolor pedalski na pedalski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udam się w tym tygodniu tam!

EDIT: Korzystacie może z apki mobilnej? jak się sprawuje?
@elsaper: Złóż sobie wniosek przez neta z promocji Agory, dostaniesz jeszcze 150 zł premii (50 w gotówce, 100 jako bon do Rossmana). Apka bardzo intuicyjna i działa jak należy :)
@elsaper: To chyba u ciebie. Nigdy nie miałem problemu z tym bankiem. W żadnym banku nie księgują na bieżąco tylko blokują środki. Oczywiście mogłem mieć farta, że nie spotkały mnie żadne niespodzianki, ale też powinieneś mieć świadomość, że w każdym banku zdarzają się różne sytuacje i za kilka miesięcy znów będziesz narzekał tylko pod innym tagiem.
@elsaper: W związku z tym, że bawię się trochę w promocje bankowe miałem też wiele kont w różnych bankach. Uwierz mi, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jeśli się uparłeś na zmianę to millenium będzie dobrym wyborem, ale nie spodziewaj się nie wiadomo czego. Natomiast omijaj szerokim łukiem mbank i orange finanse chyba, że chcesz skorzystać z jakiejś promocji i wyrwać od nich parę groszy :)