Wpis z mikrobloga

#linux #fedora

czemu na wykopie panuje taki hejt na Linux Fedore? Jakis zbiorowy rak mozgu uzytkownikow spod tagu, czy ta firma cos zawinila wczesniej? Jak wspomne o Fedorze to leca minusy.

Przesiadlem sie z Ubuntu na Fedore, ze wzgledu na reklamy od Canonical i sobie chwale.
  • 38
  • Odpowiedz
@Melcma: A canonical dodało reklamy? :/

Ogólnie Fedora to minefield dla RHEL, dodatkowo kiedyś nie było pakietów na to (może teraz są). No i Red Hat ssie
  • Odpowiedz
@Melcma: Roszczą sobie prawa do Linuksa i wymuszają swoje gówniane rozwiązania. Nie byłoby to nic złego, ale ich rozwiązania działają tak, że albo używasz - albo jesteś wrogiem i masz przewalone. Taki Microsoft lat 80-90
  • Odpowiedz
@Melcma: Pomijając to o czym pisze fervi, stabilność fedory jest dosyć... hmm losowa? Ile to już pod tagiem było opisów jak ludzie zachwalali jaka to fedora nie jest cudowna po czym po 2 h umieszczali wpis że fedora im się całkowicie wysypała xD
  • Odpowiedz
@fervi: pierwszy raz czytam o czyms takim, maja korpo standardy no ale pomijajac ich dzialania, to koncowy produkt jest bardzo dobry, zarowno CentOS jak i Fedora
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no jak odpalaja unstable to elo, ja dzialam na stable, aktywuje RHEL i nic sie nie wywala, mam tez dostep do najnowszego oprogramowania, no ale odpalam Fedore w VM na kilka godzin i do specificznych zastosowan, to moze mnie to nie dotyczy
  • Odpowiedz
@fervi: jezeli Red Hat robi zle, ze sobie rosci prawa, no to z drugiej strony jest Canonical, ktory wrzuca ci linki do amazona jako reklame, wiec z dwojga zlego wole juz Fedore

zarzuc linka gdzie moge wiecej o tym poczytac, nie wiem jak to zgooglowac, bo nie znam szczegolow
  • Odpowiedz
@Melcma: Tylko Canonical chyba wywalił amazona lata temu (chyba, że znowu przywrócili bo nie wiem).

Zagadnień jest sporo - systemd, pulseaudio, Gnome OS, network manager. To chyba wszystkie xd
  • Odpowiedz
@fervi: link do amazona dalej jest z tego co ostatnio sprawdzalem (17.04/10)
sledzenie uzytkownika owszem, wywalili, niesmak zostaje, no ale da sie przebaczyc, ale link do amazonu, nie bardzo popieram takie praktyki - o ile rozumiem model biznesowy, to po prostu nie popieram tego
  • Odpowiedz