Wpis z mikrobloga

Jeżdżę od jakiegos czasu Passerati 2.0 TDi. To mój pierwszy samochód z dieslowskim silnikiem i stąd moje pytanie. Polecacie jakieś sposoby żeby łatwiej się mu żyło? Czytam o milionach teorii, od lania tych pseudolepszych paliw, po dolewanie oleju 2T. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie?
#motoryzacja #samochody
  • 7
Ja tam leję najtańszą ropę ze stacji carefoura, a po 3 pełnych cyklach tankowania wlewam sobie Orlenowską ulepszoną. Od czasu do czasu w Auchan czy w Tesco są promocje na polepszacze do ropy, które mają za zadanie czyścić wtryski paliwa, to kupię sobie czasem te kilka butelek do pełnej jednej ceny butelki polepszacza w normalnej sprzedaży i sobie co 2 tankowanie dodaję do ropy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dizel to dizel jak ma sie #!$%@? to sie #!$%@? bedzie to kosztowac i nie ma na to wplywu paliwo z orlenu czy tam z inter - w kazdym moze sie pojawic szajs a jesli chodzi o inter to powiem ci taka ciekawostke ze ich dostawcą jest orlen( ͡° ͜ʖ ͡°)a jesli chodzi o 2.0 tdi to jest to bardzo niechetnie kupowana jednostka przez polakow podobno ze wzgledu