Wpis z mikrobloga

Wybieram się w taką wyprawę po Polsce na #rower z zamiarem pobytu 2-3 dni nad morzem. Start w #opole i na wschód powrót z nad morza centralną Polską około 3 tygodni powinno to zająć. Nie znalazłem chętnych wśród znajomych do towarzystwa w tej wyprawie więć może tutaj kogoś znajdę. Nieraz już podróżowałem sam więc nie jest to straszny problem dla mnie, jednak z kimś zawsze raźniej. Mam zamiar wyjechać w środę albo czwartek, rower zwykły, nie żaden sportowy, tempo rekreacyjne, nie ma obaw że ktoś za mną nie nadąży, po drodze w każdym ciekawszym miejscu planuję się zatrzymać. Noclegi głównie w namiocie (4-osobowy).
1.Czy ktoś ma ochotę się ze mną zabrać na taką wyprawę nawet jak nie całą to żeby pojechać dzień, 2 albo tydzień, później można wsiąść do pociągu z rowerem i wrócić?
2.Może ktoś mieszkający po drodze (plus minus 50km bo ten zarys trasy tutaj jest bardzo poglądowy) chce wypić jakieś piwko wieczorem albo zrobić sobie ognisko?
3.Możecie mi polecić jakieś ciekawsze atrakcje po drodze w promieniu 50km od trasy (zamki, ruiny, górki, może jakiś wygasły wulkan, minigolf, cokolwiek wartego odwiedzenia).
4.Proszę o plusy żeby post dotarł do większej ilości osób. Każde towarzystwo będzie mile widziane #niebieskiepaski #rozowepaski alkoholicy, abstynenci itp itd naprawdę każdy (oczywiście poza tymi zbokami od anime)

Wołam jeszcze #studbaza bo my mamy najwięcej wolnego czasu w sierpniu i wrześniu więc może tutaj kogoś znajdę.
Sam mam level 23 jakby to miało dla kogoś znaczenie
Ejszyn - Wybieram się w taką wyprawę po Polsce na #rower z zamiarem pobytu 2-3 dni na...

źródło: comment_MDnHSa4spQoTT9v01sRNyf27vxrbJXVj.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Ejszyn: Od razu ostrzegam, że odcinek Siemiatycze - Ciechanowiec jest naprawdę tragiczny. Ja polecałbym odbić w okolicach Siematycz do Drohiczyna. Przepiękne widoki i historyczne miasto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ejszyn: @emcter: Mogę podjechać odcinek Siemiatycze - Ciechanowiec jak będzie akurat pasować, tzn. nie będę wtedy w pracy. Maksymalnie sam jeździłem do 60 kilometrów rowerem, ale myślę, że dam radę.Odcinek ten ma około 40 kilometrów. W połowie jest wyremontowany i obok drogi ciągnie się droga rowerowa, ale drugie 20 kilometrów trzeba jechać po drodze w fatalnym stanie. W samych Siemiatyczach nie bardzo jest co zwiedzać, kościół, cerkiew. Warto
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@pvpfleczu Nie wiem dokładnie ile wynosi prędkość przy relaksacyjnej jeździe ale pewnie coś w przedziale 15-20 km/h
A co do godzin jazdy dziennie to 6h to minimum max to 12 wszystko zależy od tego czy będzie się gdzie zatrzymać po drodze żeby coś zwiedzić albo coś porobić, no i też od pogody. Pewnie jeśli żadnego towarzysza podróży nie znajdę to z nudów będę dziennie jechał więcej godzin i być może szybciej
  • Odpowiedz
@Ejszyn : Tak na szybko to oczywiście przejazd przez Jurę K.C. będzie obfitował w ciekawe miejsca. Wyżej wspomniany Olsztyn, Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec - ciekawe zameczki. Oprócz tego niesamowita liczba skałek, jaskiń i przepiękne widoki. Dalej mijasz w bliskiej okolicy Góry Świętokrzyskie. Tam warto zahaczyć o Krzyżtopór, dalej na Sandomierz, wzdłuż Wisły do Kazimierza i Janowca - kolejne 2 zamki. Szerokiej drogi!
  • Odpowiedz