Wpis z mikrobloga

czy jest sens używać #linux jako distro na PC? pytanie całkowicie bez zamiaru trollowania. ja wiem, że bash to bardzo fajna powłoka, która pozwala przyśpieszyć pracę, ale tak sobie kalkuluje wszystko i na tym się kończy..Dodatkowo w kwestii wydajnościowej jest bardzo fajnie, przynajmniej na niektórych desktop environment, ale mam wrażenie że na linuxie nawet jak coś jest, to nigdy nie działa tak jak powinno. xD oczywiście uważam linuxy za systemy bardzo dobre, jeżeli chodzi o rozwiązania serwerowe, ale czy na desktop to ma sens? W robocie używamy windowsa 8 przy developingu aplikacji w tej słynnej javie, czasem brakuje takich narzędzi jak curl, ale wtedy wystarczy użyć cygwina. mam wrażenie, że na desktopie nawet jak znajdę aplikacje jakie chce, to prawie nigdy nie działają idealnie. przykładowo pobrałem ostatnio qnapi, na windowsie działa idealnie, a na linuxie jest bug w którym nie mogę wybrać alternatywnego języka do pobierania napisów. oczywiście nie ma mowy o dodaniu odpowiednich opcji w menu kontekstowych i wszystko trzeba robić ręcznie. xD może czepiam się szczegółów, ale takie rzeczy nawet jak działają, to wymagają wertowania po sieci i oczywiście nic nie działa out of the box. całkiem serio się pytam, używacie jakiegokolwiek linuxowego distro jak główny system operacyjny na PC?

#pytanie #pcmasterrace #informatyka #software
  • 13