Wpis z mikrobloga

Jeżeli miałem auto (leżało w garażu uszkodzone) bez ubezpieczenia przez kilka miesięcy a dziś je sprzedałem, to czy jak zgłoszę sprzedaż ubezpieczycielowi to będę musiał płacić karę, zapłacić za pół roku ubezpieczenia czy rozejdzie się po kościach? Miał ktoś taką samą sytuację? Wolę wiedzieć wcześniej na co się szykować.
#motoryzacja #prawo #prawojazdy
  • 23
  • Odpowiedz
@Naciass: Boje się kary 4 tys złotych - widziałem cennik jeżeli ktoś zostanie złapany na jeździe autem bez oc powyżej 14 dni. Tylko się zastanawiam czy taką samą sumę będę musiał zapłacić. Auto warte 500 zł :D Za kilka dni się przekonam.
  • Odpowiedz
@PauIie zdarza się roznie w życiu. A może się nie przyczepia?... Kolega od mfind myślę że wie dobrze jak to działa i jeśli nie ma weekendu od Mirko to odpowie :)
  • Odpowiedz
@Naciass: To było tak że kilka miesięcy temu auto miało być złomowane. Sprawa już była w urzędzie że auto będzie wyrejestrowane, nawet dowód rej. tam był, miałem donieść tylko dowód utylizacji auta. Wtedy ubezpieczalnia się kontaktowała dlaczego OC nie płacone miesiąc ale mieli dowód że "wyrejestrowywanie auta w toku", a następnie przed wyjazdem znajomy wyskoczył z pomysłem żebym nie złomował bo on za jakiś czas kupi na części. Wyciągnąłem wszystkie
  • Odpowiedz
@Retoryk: Hmm, dokumenty należy donieść do 30 dni a ja bym wyskoczył z umową z przed pół roku. Cholera teraz nie zasnę bo będę myślał co zrobić.
  • Odpowiedz
@PauIie: @Naciass: @Retoryk: @Retoryk: A ja bym prędzej obstawił, że OC gdzieś tam się przedłużyło automatycznie.
Pytanie jaka jest historia tego auta, jak auto nie było bezpośrednio od właściciela tylko z kilkoma umowami szanse na karę się zmniejszają. Tak samo wiele razy ludzie nie wypowiadają oc po sprzedaży i wydaje Ci się, że jest nieaktualne, a jest inaczej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kejran Mialem to auto 8 lat, jestem drugim wlascicielem. Gdy skaczylem okres ostatniego ubezpieczenia nie placilem wiecej. Jakis czas po zakonczeniu ubezpieczenia ubezpieczalnia sie odezwala ale auto bylo wtedy w trakcie wyrejestrowywania (bo mialo isc do zlomowisko). Wtedy plan sie zmienil i wyciaglem wszystkie dokumenty z urzedu (mialem doniesc tylko zaswiadczenie o zlomowaniu). Tak teraz mysle, chyba najlepsze wyjscie to stawic sie w urzedzie ze sprzedaza auta na slupa i nic
  • Odpowiedz
@PauIie: U nas do póki nie dostaniemy dokumentów o zezłomowaniu pojazdu / sprzedaży to polisa nie wygasa, więc powinni Cię normalnie ścigać za nieopłaconą składkę. Do tego czasu powinien się już odezwać komornik.
W jakiej firmie ubezpieczałeś?

Sprawdź na stronie ufg.pl czy na chwilę obecną twój pojazd ma ubezpieczenie.
  • Odpowiedz