Wpis z mikrobloga

To tak ogólnie. W sieci Steem pojawił się nowy "Youtube-killer". Chociaż chyba jedyny tak rozbudowany (chociaż do YT nie ma na razie startu :P). W skrócie jest to portal (oparty na Blockchain Steem), który umożliwia zarabianie w kryptowalucie Steem / Steem Dollars. Nikt nie decyduje kiedy zarabiasz oprócz użytkowników, którzy cię obdarowują (w wieeeeelkim skrócie).

Oprócz oczywiście Youtube w Steem działa Steemit (czyli coś a'la reddit), Busy (też), Chainbb (coś jak forum-Steem), SteemDash (czyli zrobiony przeze mnie Bash.org) i niebawem Strimi.

Na razie to mój pierwszy film wrzucony na próbę, ale prawdopodobnie będziemy cały kanał YT przenosić.
https://dtube.video/v/fervi/3c6xry5l

Czy wchodzimy w erę Web 3.0, w którym to ludzie zarabiają na treściach i to bez reklam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#youtube #steem #steemit #kryptowaluty
  • 28
@SteamBot: Nie. W bardzo dużym skrócie istniejąc w sieci Steem (pisząc artykuły [głównie]) zwiększasz moc swojego konta. Mając większą moc dajesz ludziom większy kawałek tortu (wygenerowaną walutę).

Coś w rodzaju tortu - jakbyś miał (jakimś cudem) siłę 50% sieci Steem, to twój głos dawałby (ostatecznie) 50% wyprodukowanych tokenów. Oczywiście są to małe sumy (nikt nie ma siły 50% :D), ale to wystarczy, by było troszkę dolarów.

W skrócie - ty nic
@johnmorra: Ogólnie sieć Steem przechowuje tekst, nie filmy. Więc pewnie filmy będzie można usuwać. Inaczej nie widzę, chociaż może dane są zdecentralizowane przy okazji (jak torrent :D)
@johnmorra: A logujesz się PRYWATNYM kluczem posting? (trzeba kliknąć w show private key i to nim się logować). Od biedy nie wiem, może problemy spowodowane wersją wczesną.
oradniki po angielsku jeszcze nie publikowane hehe tylko cos sie nie moge zalogowac pewnie #!$%@?łem cos z kluczem olab


@fervi: a gdzie ten show key jest ? :O bo ja sie loguje haslem ze steemit

ok mam poszło : )))
@fervi: jak to ma się do viewly? Podoba usługa chyba. Dobrze rozumiem, że to działa jak steemit, tylko zamiast posta jest video? I głosuje się na to tak samo jak na steemit?