Wpis z mikrobloga

To tak ogólnie. W sieci Steem pojawił się nowy "Youtube-killer". Chociaż chyba jedyny tak rozbudowany (chociaż do YT nie ma na razie startu :P). W skrócie jest to portal (oparty na Blockchain Steem), który umożliwia zarabianie w kryptowalucie Steem / Steem Dollars. Nikt nie decyduje kiedy zarabiasz oprócz użytkowników, którzy cię obdarowują (w wieeeeelkim skrócie).

Oprócz oczywiście Youtube w Steem działa Steemit (czyli coś a'la reddit), Busy (też), Chainbb (coś jak forum-Steem), SteemDash (czyli zrobiony przeze mnie Bash.org) i niebawem Strimi.

Na razie to mój pierwszy film wrzucony na próbę, ale prawdopodobnie będziemy cały kanał YT przenosić.
https://dtube.video/v/fervi/3c6xry5l

Czy wchodzimy w erę Web 3.0, w którym to ludzie zarabiają na treściach i to bez reklam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#youtube #steem #steemit #kryptowaluty
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagicznyHades: Zgadza się, ale liczę, że to twórcy będą chcieli przejść na Steem, a potem użytkownicy. (powiedzmy)

Zarabiać może każdy - na jutubie to nierealne. Mamy kanał na YT z 15 subami - mało powiesz. Ale wrzuciłem filmik na Dtube i 6 dolarów dostałem (powiedzmy, że z 5 dostanę ostatecznie, bo kwestia kuratorów). Na Youtube 0.

Nie ma zdałnionej moderacji, nie ma usuwania treści, nie ma rasy youtube - bierzcie
  • Odpowiedz
@Meritum: Nie wiem, ale nie zalecam. Blockchain to otwarta baza, chooy wie czy jakieś pozwy cywilne nie są możliwe (natomiast blockchain przechowuje treść, nie filmy - więc może da się usuwać).

Ale tak szczerze - lepiej brać i wrzucać legalne materiały
  • Odpowiedz