Wpis z mikrobloga

Mircy pomuszcie #react #frontend #webdev
Nurtuje mnie jedna kwestia. Otóż w czym #redux jest lepszy od takiego ułożenia aplikacji:


Zakładając że wszystkie operację będziemy przeprowadzali na stanie komponentu (kontenera) App.
Wydaje mi się że czegoś nie rozumiem, bo nie widzę żadnych zalet używania reduxa. Ba, nawet skomplikowanie w jego dołączeniu do projektu / używanie może bardzo skomplikować całą aplikację.
Jest ktoś kto by to sensownie wytłumaczył?
  • 7
Przykład który podałeś jest ultra prosty, w normalnym życiu ułożenie komponentów jest dużo bardziej złożone i w dużych aplikacjach przy przekazywaniu danych przez propsy robi się po jakimś czasie koszmarny burdel nad którym nie sposób zapanować. Wyobraź sobie, że masz komponent z którego chcesz przekazać dane do komponentu który jest 4 levele niżej, musisz przekazać te dane przez każdy komponent dodatkowo zachowując jakieś sensowne nazewnictwo. Dodatkowo Redux daje Ci dostęp do store'a
@mrooczilla: Właśnie w podanym przez ciebie linku było o tym przy reprodukowaniu bugów. Również fajne jest to że możesz zapisywać stan aplikacji i po wyłączaniu strony i włączeniu ponownie stan jest taki jak przed wyłączeniem strony.
@wyrdrender: Tak właśnie. Ten link: https://medium.com/@dan_abramov/you-might-not-need-redux-be46360cf367 oraz poprzez po testowanie na różny sposób aplikacji zauważyłem to że właśnie odwoływanie się do akcji jest dużo łatwiejsze.
Jeszcze tylko ostatnia kwestia:
Zastanawiam się gdzie umieszczać logikę