Wpis z mikrobloga

Jestem hipokrytą.

Zarzucam mojej siostrze i jej mężowi że nie potrafią oszczędzać, że prowadzą bardzo konsumpcyjny tryb życia.
Żyją od wypłaty do wypłaty i tylko planują na co wydawać pieniądze.
Ja myślałem że inaczej podchodzę do kwestii finansowych, odkładam od jakiegoś czasu pieniądze bo lubię mieć więcej kasy na koncie ale łapię się na tym że często myślę co sobie kupię, a to komputer a to samochód a to motocykl.
Powinienem myśleć co robić aby te pieniądze pomnożyć, no ale mając niecałe 20k golda za wielkich biznesów to ja nie otworzę.
Mireczki jakie wy macie podejście do pieniędzy?
#finanse #pieniadze
  • 25
a po co ci pieniadze na koncie ? Zapas na mechanika lekarza i zepsuta pralke a reszte po co chomikowac jak to samo z siebie na nic nie zarobi.


@szaremyszki:
A na przykład na wypadek utraty pracy, skasowane auto czy inne wypadki losowe.

@Merkava:
1. Staram się mieć "na czarną godzinę" równowartość kilkumiesięcznych zarobków. taka poduszka finansowa pozwala na bardzo spokojne życie i niemartwienie się "co będzie jeśli...".

2. Troszkę
@szaremyszki: mam i nie ruszam, bo nigdy nie wiem kiedy się przyda.
Bo remont, bo awaria auta, bo dzieci, bo wakacje, bo zepsuty TV/pralka/zmywarka, bo czas na nowego kompa, bo....
Sądzę, że zanim się rozrośnie ponad powiedzmy 6-miesięczne zarobki, to szybciej zdąży się na coś przydać.
Gdyby jednak nie, to może lepsze auto, może jakaś inwestycja się trafi, może jakaś Tajlandia czy inne Hawaje, może jakiś domek w górach czy nad
@jonik: > Weź kredyt i kup jakieś małe mieszkanie na wynajem pod firmy. 2
xD w jakim mieście? Bo chyba nie żadnym wojewódzkim.
@Merkava: > Powinienem myśleć co robić aby te pieniądze pomnożyć, no ale mając niecałe 20k golda za wielkich biznesów to ja nie otworzę.
Mireczki jakie wy macie podejście do pieniędzy?

Odkładanie pieniędzy dla samego odkładania jest bez sensu. To dobrze, że myślisz - kupić komputer, samochód etc.