Wpis z mikrobloga

#got

UWAGA SPOILER!

No więc tak: zaczyna mnie drażnić, że nawet "poważni yutuberzy" (xD) zaczynają rozkmniać "Kto nasłał skrytobójce na Brana" To samo na Reddicie...

Tak więc pragnę przypomnieć, że w książkach było to oczywiste od pierwszej książki i potwierdzone w książce "Uczta dla Wron".

1) W "Grze o Tron" Littlefinger przyznaje, że sztylet skrytobójcy należy do niego. Ale mówi że przegrał go na turnieju stawiając na Jamiego Lannistera. Sztylet rzekomo wygrał od niego Tyrion. To sprawia że Tyrion zostaje aresztowany przez Starków i zaczyna się rozpiździel. Przez całą fabułę nie mamy ani jednej wskazówki, że to Tyrion nasłał skrytobójce. Zamiast tego mamy tekst Tyriona: " (...)Twierdzi, że wygrałem ten sztylet kiedy Jamie spadł z konia? O Jednym mogę cię zapewnić; nigdy nie stawiam przeciw rodzinie".
Tak że wiemy że Littlefinger kłamał, a sztylet cały czas należał do niego.

2) W Uczcie dla Wron mamy scenę gdzie Littlefinger rozmawia z Varysem. Oskarża (niebezpośrednio) Varysa o bycie "Graczem" w Grze o Tron tak jak on sam i przyznaje wprost, W P R O S T kuhwa, że to on "poszczuł na siebie Starków i Lannisterów".

Tak że proszę mi tu nie wpieprzać szerzącego się w sieci farmazonu jakoby to Joffrey miał nasłać zabójce, bo to jest poprostu "XD"

Dziękuję za uwagę.
Pobierz
źródło: comment_UlfEZRWRP5Ta6lDvRYPOoGi4w8eObc4R.gif
  • 17
To po kiego pomagał Jonowi


@Primoza: Żeby odbić Winterfell i zjednoczyć Lordów Północy pod chorągwią Starków. Zgodnie z prawem i obyczajem władcą wyzwolonego Winterfell powinna zostać Sansa którą urabiał do ślubu. Nie mógł przewidzieć, że lordowie północy zadziałają wbrew prawu i ponownie postanowią powołać własnego Króla Północy.
Jego plan zakładał, że Jon jako bękart zostanie co najwyżej generałem armii która będzie należeć do niego i Sansy.
@Gerald__Broflovski: No więc tak: zaczyna mnie drażnić, że ktoś plecie bzdury o rzeczach, które wcale nie są oczywiste i nie zostały potwierdzone, dodatkowo mijając się cały czas z prawdą.

Tak że wiemy że Littlefinger kłamał, a sztylet cały czas należał do niego.

Z całego szumu informacyjnego wiemy tyle, że sztylet od Littlefingera wygrał Robert. Robert, nie Tyrion, Jaime, Loras, Joffrey, tylko ROBERT. Potwierdza to wyznanie Jaime'a w lochach Riverrun oraz ŚLiO.
Potem Joffrey wpada na genialny inaczej plan przypodobania się Robertowi (albo ktoś mu ten plan podsuwa - LF?) i wynajmuje zabójcę.


@Snufkin_91: Może mnie pamięć myli, ale na samym początku, w momencie gdy Robert z imprezą wpadają do Winterfell, Rob i Dżefrej trenują walkę na miecze - Dżefrej dostaje w jej trakcie #!$%@?. Człowiekiem już w tym momencie historii jest cudownym i kochanym, więc IMO dość prawdopodobny jest taki scenariusz:

1.
@arkan997: jak dobrze pamiętam to Cersei i Jaime zbagatelizowali to (coś że i tak dzieciak nic nie będzie pamiętał albo że zmyśla). Zresztą Jaime sam powiedział, że wynajmowanie zabójców nie jest w jego stylu, bo zrobiłby to osobiście gdyby chciał/musiał.