Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś ma/się zna/używał Huaweia P9 i Asusa Zenfone 3 (nie max, normalnego ze520kl)?

Rozważam te dwa telefony (no dobra, rozważam jeszcze P8 np. i Moto X Style ale już ni ma w dobrej cenie jak pare miesięcy temu). Brałbym generalnie LG G4 ale jeden mirek mnie słusznie od tego odwiódł bo doczytałem, że i w nowych seriach padają płyty.
Zależy mi przede wszystkim na aparacie. W drugiej kolejności jest miejsce (na aplikacje), wydajność co by był na lata i jakość audio na słuchawkach.

#smartfon #android #huawei #zenfone #pytanie
  • 11
P9 używam jakieś pół roku. Aparat super bangla. Miejsca ma dość sporo i możliwość wlozenia karty sd (albo 2 kart abonenckich). Telefon się nie tnie i szybko śmiga. Bateria przy częstym uzywaniu nie wytrzyma calego dnia raczej. Powrót do domu = ładowanie. Póki co, jestem bardzo zadowolony. Lewandowski się nie mylił :)
@PowaznyPaczek: Mam P9 od ponad roku

Aparat kiepski, bez OIS. Dual Leica to bajer z którego skorzystasz raz życiu albo i w ogóle. Filmy nagrywa tragiczne G4 ma jeden z najlepszych aparatów jakie kiedykolwiek były w telefonach, więc tu przewaga na LG

Z takich gorszych rzeczy to wydajnością ten telefon nie grzeszy, już widać że 3GB ramu i słaby kirin czasem go ograniczają. No i nakładka wywalająca aplikacje z tła. G4
@rdy: Właśnie ten brak stablizacji mnie trochę zdziwił. Ten Dual Leica to to że wykorzystuje też monochromatyczny aparat? Podobno generalnie dobre zdjęcia tylko w manualu ale wtedy daje radę.
Niestety nigdzie nie znalazłem bezpośredniego porównania z Zenfone 3, który też nie powala może na kolana, ale zdjęcia jak dla mnie wyglądają naprawdę dobrze.
Wiem, że G4 byłby z tego dla mnie naj, ale to by musiał być w super cenie, wymieniam
@PowaznyPaczek:
teoretycznie aparat wykorzystuje 2 obiektywy w celu złożenia lepszego zdjęcia. W praktyce jak zasłonisz ten czarnobiały to nie będzie różnicy
Aparat daje radę w świetle dziennym, na manualu da się fajne foty zrobić. Wystarczy trochę tego światła zabrać i juz sie robi słaby