Wpis z mikrobloga

"Akcja z UASF dla #kryptowaluty #bitcoin #btc udowodniła, że użytkownicy uzbrojeni w odpowiedni kod są potężniejsi niż miliardowy kartel posiadaczy ASICów" mówi twórca BIP148 @shaolinfry a ja zgadzam się z tym stwierdzeniem.
https://twitter.com/shaolinfry/status/895094737325223936

Apropos to nie koniec walki teraz mamy nową akcję. Sygnalizujemy brak poparcia dla hard forka 2x w listopadzie. Dodajcie uacomment=NO2X

To signal non-support of Segwit2X, add uacomment=NO2X to bitcoin.conf and restart

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6sqthc/to_signal_nonsupport_of_segwit2x_add/
Pobierz p.....4 - "Akcja z UASF dla #kryptowaluty #bitcoin #btc udowodniła, że użytkownicy uz...
źródło: comment_xnlJ9P78tfCPjDoifF4b3gQFsQfVSc8Y.jpg
  • 65
https://github.com/btc1/bitcoin/issues/8

Jak ktoś chce to niech da znać, bo ja już się gubię ze swoim angielskim


@fervi: >" jgarzik commented on Jun 1
The WG agreed to "segwit AND 2M", and that what we are focused on delivering.

To the extent that current segwit disables asicboost, or not, that remains unchanged and unmodified."

Moj angielski jest też słaby nawet bardzo słaby ale ja rozumiem to tak ze seg2x wprowadzi normalnego segwita
@fervi: Czysto teoretycznie. Jakby ktoś znalazł nieznany dotąd sposób w btc na dopisywanie sobie btc to moze smialo to wykorzystać skoro kod na to by pozwalał.
Idąc dalej jeśli kod pozwala na wykorzystanie asic boost to można to robić. Jeśli kod pozwala na spamowanie to tez mozna to robic itd mozna wszystko na co pozwala kod.
@wrongbit: ale co ty nie wiesz? Jak to? Przecież nie musisz tego wiedzieć bo ufasz mocy górników a programistów nie uważasz i nie ufasz im. To zahacza o obłęd albo autyzm. Naprawdę nie ma sensu rozmawiać, niech każdy idzie swoją drogą i decyduje za samego siebie a bitcoinów może być i sto ja zawsze będę wiedział do której sieci przyłączyć się i którą wspierać.
Zlecać zabójstwa kanciarzy?


@fervi: Pewnie problem kanciarzy by to rozwiązało, tylko później byś musiał stanąć przed lustrem i odpowiedzieć sobie na pytanie co zrobić z mordercami i zleceniodawcami?
Kto by decydował co jest kantem a co uczciwa umową? Gdybym podpisał z kimś umowę ze za pożyczony dzisiaj 1000zł za rok odda mi mln to uznał byś mnie za kanciarza?
Przecież nie musisz tego wiedzieć bo ufasz mocy górników a programistów nie uważasz i nie ufasz im.


@pawlo74: Oczywiscie ze nie musze wiedziec szczegółów technicznych żeby podążać za siecią o największym poparciu.
Jak ty tak ufasz programistom to po co wogole tobie górnicy?
@wrongbit: zrozum człowiecze. Górnik jest nikim, zerem bez programisty a bez dobrego programisty sieć jest zerem a jej wartość jest niska.
Ja też swojego czasu byłem górnikiem i jak będzie trzeba to znów nim będę. Ja inwestuję w naukę wiedzę dobrych programistów ja im płacę w ten sposób.
A ty jak chcesz to możesz płacić za moc górnikom i podążać za nimi. Wolny świat.
Górnik jest nikim


@pawlo74: Łatwo się przekonać kto jest ważniejszy wystarczy wyobrazić sobie co by się stało gdyby pewnego dnia programiści zniknęli? Nic sieć by działała dalej tylko by była w stagnacji nie ewoluowała ale by DZIAŁAŁA.
Teraz wyobraź co by się stało gdyby górnicy zniknęli?

Wszyscy są ważni programiści i górnicy ale bez górników btc nie istnieje.
@wrongbit zgadza się a jeżeli górnik któremu płacę za usługę buntuje się i nie robi tego co ja chcę to zwalniam go. Jeżeli będzie trzeba to razem z programistami zwolnimy ich zmieniając algorytm kopania. Ja nie potrzebuję górnika ponieważ mogę być nim i sam potwierdzać transakcje w sieci.
@wrongbit tylko spokojnie górnik najpierw musi wygrać z naszymi pełnymi węzłami bo to nasze węzły będą odrzucać wszystkie połączenia z seg2x to oni robią alta a my zostajemy na tym co mamy teraz, nic się u nas nie zmienia. Zamotałeś się w swoim obłędzie i zapomniałeś, się seg2x to hard fork i całkiem inny alt :D
Zmiana algo tylko w przypadku ataku na sieć gdyby mieli większość mocy.
Jeżeli opuszczą naszą sieć
@pawlo74: A ile wy macie tych węzłów chociaż trochę więcej od UASF? Dalej śmiesznie podniecacie się każdym kolejnym nowym węzłem tak jak to było z UASF?
Żeby byla jasnosc ja wcale nie mowie ze odrzucam core tylko poprostu bede z tym który wygra a wojna zapowiada się ciekawa.
A ile wy macie tych węzłów chociaż trochę więcej od UASF?


@wrongbit kilka tysięcy 8 czy więcej bo większość za Tor-em, wszystkie Core plus UASF ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)