Wpis z mikrobloga

@sylwester-stallone: też polecam zacząć od Innych pieśni. Z tym Lodem to jest tak, że mnie też każdy przestrzegał ale od pierwszych stronic tak mi się spodobało wszystko - świat, bohaterowie, styl Dukaja, że pochłonąłem całość z przyjemnością i jest to jedna z moich ulubionych książek ever. Nauczyła mnie też czegoś cennego - innego czytania. Takiego, żeby każde zdanie czytać w skupieniu, nie odrywać myśli, jeszcze bardziej zaprząc wyobraźnie do działania.
@sylwester-stallone: Wszystkie jego powieści są niebywale "gęste", niełatwe. Niemniej lód wydawał mi się bardziej "rozciągnięty" (prawdopodobnie przez rozmiar książki, a zatem i stosowny czas spędzony na lekturze), toteż prostszy do opanowania. Śmiało możesz czytać tę pozycję jako pierwszą.
@sylwester-stallone: Może źle napisałem. Jeśli chcesz zacząć czytać Dukaja, to bardzo trudno wytypować coś najbardziej odpowiedniego. Jest to trudne, ponieważ każda jego powieść jest wyjątkowa. Dukaj jest chyba najbardziej oryginalnym z polskich pisarzy. Nie da się go zaszufladkować tylko do kategorii pisarzy sci-fi/fantasy. Oczywiście pisze w tych gatunkach, ale robi to wyjątkowo oryginalnie i nietypowo. Jak napisałem: Każda jego powieść jest wyjątkowa ze względu na tematykę i język. Jest mistrzem stylizacji