Wpis z mikrobloga

Czołem mirki. Planuje zakup Alfy Romeo GT. Rozwazam z silnikiem 1.9JTD lub 2.0 JTS. Na temat szczegolnie JTS pojawiaja sie rozne opinie. Jakie sa wasze doswiadczenia zwiazane z tymi jednostkami? Na co szczegolnie zwracac uwage podczas zakupu? Jakie ogolne wrazenia? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Aaaa i karnet u laweciarza jak cos mam wykupiony, wiec luzno ( ),
#motoryzacja #alfaromeo #alfaholicy
  • 12
  • Odpowiedz
@davidbeckham: kup diesla ale nie za 10k. Wbrew pozorom to nie są specjalnie tanie w utrzymaniu auta i dużo jest na rynku trupów do reanimacji za ciężkie pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 0
@davidbeckham Benzynę raczej omijaj z daleka. Nie słyną ze zbytniej trwałości. Poza tym, potrafią być mocno zmęczone i wymagać wielu kosztownych i upierdliwych napraw.

Zdecydowanie lepiej wziąć diesla. Silnik jest pancerny i sporo wytrzyma. Turbiny są bardzo wytrzymałe i sypią się o wiele rzadziej niż w TDI. Z resztą osprzętu bywa różnie, ale ceny nie zabijają.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Jaki rocznik? Jak miałem 2002 jeszcze w 156 to sporo oleju brał, 2007 zdecydowanie mniej. Podobno po 2004 pare rzeczy poprawili...
  • Odpowiedz
@Kukuror mimo wszystko moim zdaniem nagar nie powinien powodować brania oleju, predzej uszczelniacze zaworowe albo coś podobnego. JTS jest to bardzo zaawansowana technologicznie jednostka jak na tamte czasy i myślę, że lepsza niż owiane złą sławą TS
  • Odpowiedz