Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie za 35 ziko Tropico 5 ze wszystkimi dodatkami. Grałem w 1,2,3,4 oraz 5 i powiem wam że pierwsza część była bez dwóch zdań najlepsza. ( chyba sobie dzisiaj zainstaluje)

Kilka przemyślana na temat 5.
Minusy: CHAOS!

- Sam interfejs 1 był tysiąc razy lepszy, a dodatkowo można było włączyć filtry które kolorowały nam budynki np według ich dochodu lub ilości wolnych miejsc w budynkach mieszkalnych. W 5 nie ma niczego takiego więc posiadanie większego miasta staje się strasznie chaotyczne.
Masz napisane tylko że masz x wolnych miejsc mieszkaniowych i Y bezdomnych, ale nie wiesz czy te wolne miejsca to są w pałacu czy w slamsie, nie wiesz też w którym regionie są te wolne miejsca. Niby masz listę na której są spisane budynki w których są wolne pokoje ale i tak jest ona do niczego, bo samych domków jednorodzinnych możesz mieć kilkadziesiąt, dodatkowo każdy Dom jednorodzinny będzie figurował na liście jako Dom jednorodzinny... bez żadnego numerka ani nic.
No bezsens.
Podobnie z budynkami które kogoś zatrudniają- masz podane że nieobsadzone jest x stanowisk i znowu lista gdzie, ale z czasem jak dorobisz się kilkunastu fabryk i innych budynków, gdzie jeszcze w części budynków wymagane jest wykształcenie, znowu staje się to nieczytelne.

- Populacja wyspy rośnie w zastraszającym tempie. W jedynce dobicie do 1k było już czymś.
Tutaj niby jeszcze nie miałem nigdy 1k ( bo grałem raptem kilka godzin ) ale liczba ludności zwiększa się zbyt szybko, nawet przy zamkniętych granicach! Doprowadza to do sytuacji gdzie nie nadążasz budować budynków użyteczności publicznej dla wielkiej populacji i zaczyna ci spadać zadowolenie na łeb na szyje.

- Wojsko składa się z debili którzy dają się rozstrzelać jak kaczki.
- Brak polskiego dubbingu.
- W sumie od 2 to wiele się nie zmieniło

Z plusów:

- Pojazdy. Możliwość zbudowania parkingu który zapewnia pojazdy Twoim ludziom to świetna sprawa. Wreszcie nie musisz czekać aż twój robotnik przebiegnie 5 kilometrów by na placu budowy raz uderzyć młotkiem i z powodu zmęczenie wrócić do domu. No i fajnie to wygląda.
- System dynastii gdzie rozwijasz swoją rodzinę. Każdy członek familii ma jakieś swoje wykształcenie które zapewnia jakieś stałe bonusy do twoich gier. Dodatkowo można ich awansować na wyższe poziome za hajsy ze szwajcarskiego konta.
-Humor i masa odniesień do innych gier, filmów, książek. Humor sytuacyjny, humor w zadaniach, humor w opisach budynków. Bardzo mi się to podoba.
- System handlu międzynarodowego. Sam sobie wybierasz gdzie eksportować i skąd importować wyroby.

W sumie wolałbym po prostu remaster jedynki z dodanymi samochodami

#tropico #recenzja #gry
  • 3
- Populacja wyspy rośnie w zastraszającym tempie. W jedynce dobicie do 1k było już czymś.

Tutaj niby jeszcze nie miałem nigdy 1k ( bo grałem raptem kilka godzin ) ale liczba ludności zwiększa się zbyt szybko, nawet przy zamkniętych granicach! Doprowadza to do sytuacji gdzie nie nadążasz budować budynków użyteczności publicznej dla wielkiej populacji i zaczyna ci spadać zadowolenie na łeb na szyje.


@BlackError: W zasadzie jest to zwiększenie realizmu. Wiele