Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj zaczynam spelniac swoje marzenie (produkcja muzyki). Wszystko spoko, mam software, wracam z pracy i zaczynam dzialac. Muzyka budzi we mnie ogromne emocje, to jest cos zajebistego bycie producentem, tworzysz muzyke, grasz ja w klubach, na imprezach typu tomorrowland itp. Co kto woli ale strasznie mnie to jara, nie mowie o jakichs vixiarskich nutach tylko cos w stylu Martin Garrix/Don Diablo, dla mnie to sie nazywa wygrac zycie. Wszystko zajebiscie, czeka przede mna duzo pracy ale jeden glos w glowie mowi "skad oni biora pomysly na piosenke, jak oni to robia? Tobie na pewno sie nie uda", czyli tak troche sie boje o to. Ale drugi glos mowi ze przeciez jak ktos inny dal rade to czemu #!$%@? nie Ty? Nie mam racji? Powinienem zamknac morde i ciezko #!$%@?, racja? Dajcie jakis komentarz na otuche

#produkcjamuzyki #kiciochpyta #wyznaniezdupy
  • 13
@wooodywoodpecker sory ze ostudze Twoje chęci, ale bez znajomości i kupy kasy to możesz conajwyzej wystąpić w małym klubie, gdzie będzie Cię sluchalo 40 osób przy browarku.
Stawiaj sobie realne plany, zrób pierwszy kawałek, naucz się komponować, nagraj pierwszy mini album i wydaj go na bandcampie, a nie myśl o Tomorrowlandach i Sunrise'ach bo tylko się zawiedziesz na tym i za miesiąc będziesz miał #!$%@? w muzykę i tylko będziesz się #!$%@?ł
@m_dop: gotowe
@lanekrasz: po co duzo kasy? wystarczy sam laptop, glosniki/sluchawki, ewentualnie midi controller/keyboard. W dzisiejszych czasach jest latwiej sie wybic niz nigdy indziej. Zostaniesz przez kogos zauwazony i pozniej jakos leci. Niektore labele maja opcje wysylania dem, niektorzy mowia ze kicz - duzo nie odpowiada/omijaja, ale labele typu revealed/hexagon, ich wlasciciele "wlasnorecznie" sluchaja przesylanych ich dem. A najwazniejsze jest to, ze jak zostaniesz zauwazony przez jakiegos swiatowego producenta, to
@wooodywoodpecker hahah, myślisz że mało jest producentow? XD jest większy natłok niż programistów, wybicie się jest cholernie trudne, poziom producentów muzycznych jest cholernie wysoki w dzisiejszych czasach i dostępem do różnych technologii. rozumiem że pewnie zajmujesz się tym z tydzień czasu i juz wiazesz z tym wielkie plany. No niestety, to tak nie działa. Ja jestem zdania że kiedyś było łatwiej. Przede wszystkim było tego wszystkiego mniej, teraz każdy typ z laptopem
@lanekrasz: na pewno jest duzo, ale po co od razu zakladac ze cos jest niemozliwe? Nie ma czegos takiego jak nie da rady. Predzej czy pozniej i tak to osiagniesz jesli bedziesz uparty i sie nie poddasz, duzo upadkow ale w koncu sie uda. Wedlug mnie troche slabe masz podejscie
sory ze ostudze Twoje chęci, ale bez znajomości i kupy kasy to możesz conajwyzej wystąpić w małym klubie, gdzie będzie Cię sluchalo 40 osób przy browarku.


@lanekrasz: No i też fajnie.
@wooodywoodpecker: Jak będziesz robił muzykę dla pieniędzy to też prędzej czy później to będzie dla ciebie praca, a nie pasja. Jak chcesz muzykę to rób, ale nie motywuj się perspektywą kariery, tylko czymś bardziej przyziemnym.