Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykopowicze! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zgłaszacie nam problemy z ukrywaniem wpisów, które nie zawierają żadnych tagów. Słusznie zauważacie, że takich treści nie jesteście w stanie w żaden sposób blokować sobie czarnymi listami. Stąd też przygotowaliśmy dla Was ankietę, w której możecie wypowiedzieć się w temacie konieczności dodawania tagów przy wpisach. Jesteśmy Ciekawi Waszego zdania.

#wykop #wykopblog #pytanie #tworzymywykop

Czy na Mikroblogu powinniśmy wprowadzić obowiązek tagowania wpisów?

  • Tak 68.2% (5147)
  • Nie 31.8% (2395)

Oddanych głosów: 7542

  • 331
@wykop: zablokować wrzucanie zdjęć zielonkom albo wyznaczyć ludzi, którzy będą ręcznie akceptować posty zielonek. Wasze rozwiązanie niczego nie rozwiązuje i będzie wkurzające dla normalnych userow
@wykop konieczność dodawania tagów będzie równie skuteczna co ustawa "antyterrorystyczna" nakazująca rejestrację kart SIM.

Trolle będą celowo używać złych tagów albo wymyślać na poczekaniu nowe - losowe.

Dajcie możliwość czarnolistować wpisy bez tagów i/lub wpisy dodawane przez zielonki.

Tak czy inaczej, próbując zapanować nad szambem za pomocą tagów, sami sobie tylko dodacie roboty (dla moderacji). To już lepiej dajcie możliwość minusowania na mirko oraz ukrywania zaminusowanuch wpisów, a użytkownicy sami "zatopią" spamerów.
wyznaczyć ludzi, którzy będą ręcznie akceptować posty zielonek


@Noct: Niestety, takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Serwis musi działać w oparciu o zgłoszenia, nie możemy moderować treści przed jej publikacją. To wymóg prawny.
@wykop: a może zgłoszenia nowych postów? Na pewno da sie to jakoś ominąć. Zablokowanie zdjęć zielonkom to rozwiązanie 50% problemu, a to, co piszecie to tylko stworzenie nowego.
@wykop: Ale inteligenci z was no no. Każdy mechanizm da się obejść. Jeden reudniej, drugi łatwiej. A wasz pomysł z tagiem jest banalny do obejścia i nie zmieni nic. Mój pomysł chociaż zniechęci mniej wytrwałych trolli i sprawi, że takie akcje nie będą się działy dzień po dniu.

p.s Leniwi jesteście, co pokazuje sprawa tagów.
Wytłumaczy mi ktoś gdzie ludzie wklejają ciągle te gołe benizy i odbyty? Ja siedzę na Wykopie dosyć długo, a jeszcze się nie spotkałem z czymś takim. Może obserwujecie niewłaściwe wpisy?
@wykop: Wam tam faktycznie czegoś brakuje w genotypie. Pytacie o zdanie, pytacie o pomysły a kiedy je dostajcie jak na dłoni to odpowiadacie " dlatego, że mając dostęp do wielu informacji wewnętrznych i znając zachowania spamerów wiemy, że Twoje rozwiązanie niczego nie zmieni". No to proszę, oświećcie nas wszystkich ,którzy o to postulują, zebyśmy raz na zawsze zamknęli jadaczki. Wy sobie mord nie wycierajcie "informacjami wenętrznymi".
Ale inteligenci z was no no. Każdy mechanizm da się obejść. Jeden reudniej, drugi łatwiej. A wasz pomysł z tagiem jest banalny do obejścia i nie zmieni nic. Mój pomysł chociaż zniechęci mniej wytrwałych trolli i sprawi, że takie akcje nie będą się działy dzień po dniu.


@kvvach: Przede wszystkim, mieszasz dwa zupełnie inne problemy. Problem, o który pytamy w ankiecie, to problem z blokowaniem za pomocą czarnych list treści, których
Chodzi o to żeby pełne prawa użytkownika serwisu dostawać po czasie, a nie od razu. to jest norma na wielu forach


@kvvach: Na Wykopie nie chcieliśmy ograniczać dostępu do opcji, ograniczyliśmy jedynie możliwość korzystania z nich (limity na akcje). Możliwe, że w przypadku zielonych kont, należy zaostrzyć limity. Zespół moderacyjny ma również przeanalizować Wasz pomysł na ukrywanie zdjęć dodawanych przez zielone konta (na przykład pod linkiem lub nakładką na zdjęcie). Dodatkowo
@wykop: To jaki jest wasz pomysł na ataki spamerów? Bo chyba analizy waszego tajnego zespołu moderatorów przyniosły takie odpowiedzi?
No i wypraszam sobie sugestie o ataku na was. Ja tylko wyrażam opinie sporej części użytkowników na wasz temat. Nie jest moją winą fakt, że ta opinia jest negatywna.
Dlaczego nie zrobicie nieskończonej ilości miejsca na czarnej liście? Po co to ograniczenie?


@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: @Adara: Gdyby nie stwarzało to problemów technicznych, to czarna lista nie miałaby żadnych ograniczeń. Zauważ jednak, że wiele serwisów stosuje podobne ograniczenia, na przykład Facebook nie pozwala przyjąć do znajomych więcej niż 5000 osób - ciekawe, prawda? To nie jest zachcianka admina :-)

Wrzucenie czegoś na czarną listę nie powoduje zniknięcie treści. Ona tu ciągle jest,
@wykop: To może wprowadźcie płatne powiększenie czarnej listy. Pewnie wiele osób się na takie coś skusi. Limit, który jest teraz jest nieco za mały na tak dużą liczbę zwalonych użytkowników i tagów.