Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy!
Noszę się z zamiarem zakupu nowego laptopa (max 4,2-4,5k zł). Celuje w laptopy z ssd ~250 gb, karta nvidia 1050 (nie będę za dużo grał więc taka wystarczy, gorszej raczej bym nie chciał, bo tego elementu później nie wymienię), 16 gb ram i jakimś i5/i7 na pokładzie. System nie konieczny, bo posiadam passy do win10.

Mam na oku takie rozwiązania:

Lenovo Legion y520
Hp Omen 15

Ktoś posiada może któryś z ww. i mógłby się podzielić opinią na jego temat. Ewentualnie jakieś rady którego wybrać? Może szukać jeszcze innego?
#laptopy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marqq:
Głównie programowanie, dużo kart w chromie na bank + okazjonalnie jakaś gierka. Szukam właśnie lapka, który będzie 'ogarniał' przez te 2-3 lata na akceptowalnym poziomie :) nie chce się też bawić w zakup jakiegoś sprzętu i od razu zacząć składać na dodatkowy ram/dysk.
  • Odpowiedz
@kut-eM Z doświadczenia wiem, że jeśli szukasz czegoś solidnego na kilka lat najlepszym rozwiązaniem jest Dell, ale ten HP wygląda na dobrą opcję.
  • Odpowiedz
@kut-eM: Tutaj po konfiguracji do twoich potrzeb masz desktopowy procesor (Tylko laptopy z wyższej półki mają porównylane wydajnościowo), 16GB Ram i 275GB SSD. Tylko z nowszymi grami może być problem bo nie ma dedykowanej grafiki, z Wieśkiem nawet na niskich może być problem ale w jakieś GTA V pograsz bez problemu.
  • Odpowiedz
@Marqq: myślisz, że ten np. hp-ek nie wystarczy do satysfakcjonującej pracy z visual studio + jakaś przeglądarka odpalona w tle? Kupuję nowego lapka, bo stary-leciwy się posypał (płyta główna) i potrzebuję mobilnego sprzętu do programowania, a powiedzmy za 1,5-2 lata i tak będę celował w jakiegoś lepszego peceta. do tego czasu chciałbym mieć też możliwość odpalenia z ziomkami jakiejś gierki i granie w przynajmniej średnich detalach a te zintegrowane karty
  • Odpowiedz
kumpel ma legiona i cały czas się poci nad tym, jaki to nie jest fantastyczny laptop i jakie ma fpsy i wgl. Także sądząc po jego zachwycie jest mega. Sam się nim bawiłem ze 2 razy i faktycznie sprzęt chodzi jak złoto, nie grzeje, dobry kontrast ma i głośniki sztos
  • Odpowiedz