Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, potrzebna pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siedzę sobie na #emigracja w #uk do końca września. Potrzebuję konta bankowego, ale z tego co słyszałem, że wystarczy dowód i potwierdzenie adresu to już przeszłość i teraz trzeba tutaj mieszkać na okres przynajmniej 6 miesięcy. I teraz pytanie: znacie bank, w którym jest możliwe założenie konta w mojej sytuacji?
Zamierzam jeszcze spróbować w #cambridge Building Society, zobaczymy jak będzie.

Aha, konto ma służyć jedynie do tego by pracodawca mógł mi wysłać wypłatę.
  • 12
Na niebiesko są kraje w których można otworzyć konto. A można to zrobić z 28 terytoriów. Wiec możesz otworzyć. Niezależnie czy mieszkasz w PL czy UK.
A może coś bardziej popularnego? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zanim zacznie się hejt, ja rozumiem, że to krok do przodu etc ale wielkim fanem bankowości nie jestem i nie czuje potrzeby wspierania nowinek. Potrzebuję jedynie numeru konta i możliwości wypłacenia pieniędzy za 2 miesiące
@poik322: https://www.halifax.co.uk/bankaccounts/current-accounts/basic-account/
"A Halifax Basic Account may be available if you don’t meet the conditions for one of our other current accounts."

Od tego konta spokojnie możesz zacząć :) Musisz umówić sobie appointment w banku i będziesz miał 1on1 z "doradcą", który doradzi w wyborze konta. Z oczywistych względów dostaniesz basic. Po kilku miesiącach i regularnych wpływach możesz zrobić upgrade konta.