Wpis z mikrobloga

@abcdefgieha: z ubezpieczniem nienajgorzej - sam teraz płacę ok. 2% za OC+AC+assistance+blebleble, ale ubezpieczalnie wybierałem sam (za zgodą "innej" firmy leasingowej)
  • Odpowiedz
@jceel: jeszcze nie wiem, wiec rozwazam CL ze wzgledu na nizsza rate, Troche sie obawiam procesu oddawania auta (rysy, przekroczona deklaracja przebiegu, box/chip, etc), stad szukam opinii.
  • Odpowiedz
@abcdefgieha: auto nie Twoje (leasingodawcy) i Ty je chcesz chipowac? No bez jaj.. albo sie w glowie od razu deklarujesz na wykup i robisz z autem co chcesz, albo olewasz wszelkie modyfikacje, bujasz sie trzy lata i zmieniasz auto.
  • Odpowiedz
@abcdefgieha: jeśli chcesz pojeździć a potem po prostu oddać auto (mając na uwadze że wartość końcowa proponowana przez BMW jest znacznie niższa niż wartość rynkowa takiego samego auta na "wolnym rynku" - nie mówię że to źle, rozumiem że nie każdemu chce się pozbywać auta poprzez sprzedawanie go, a tu jeszcze trzeba zapłacić VAT i dochodowy od sprzedaży, itp) to nie jest to zła opcja. natomiast jeśli chcesz wykupić to ja
  • Odpowiedz
@abcdefgieha: @baldi: tym bardziej, że chip to ingerencja w auto, która wymaga zgody właściciela. Perfect lease ma sens tylko przy założeniu, że auta nie wykupujesz. Po co niska rata co miesiąc (mniejszy koszt miesięczny PIT/VAT), skoro na koniec musisz wyłożyć średnio ponad 100k? Lepiej leasingu z wykupem i odpowiednią ratą co miesiąc. Co nie zmienia faktu, że "taniej" i wygodniej jest najmować (comfort lease) i zasadniczo mieć w dupie to,
  • Odpowiedz
@abcdefgieha: 102%, polisa na X5 7k (nigdzie taniej nie znajdziesz). Gap dodatkowo 3k pln. Jak zrobisz program np w pp performance, który bierze na siebie gwarancje, to leasing wyda zgodę. Z resztą jak kupujesz nowy to kup mocniejszy silnik, a nie czipuj gdzieś w garażu pod chmurką. Jak zmieniasz samochody co 3 lata to się opłaca, a jak chcesz go wykupić gotówką/kolejnym leasingiem/kredytem to bierz normalny leasing.
  • Odpowiedz
@konik: wow, niezle! x5 to starszy model, wiec mają na niego lepsze oferty, ja z mojego wycisnalem co sie da i nizej juz nie zejda. ;) Nie wiedzial, ze moga wyrazic zgode na boxa, jesli autor przejmie gwarancje (a to dobra wiadomosc, bo planowalem cos premium).

Miałeś z nimi jakieś nieprzyjemne sytuacje?
  • Odpowiedz
@abcdefgieha: Wręcz przeciwnie. Serwis ociągał się z naprawą usterki, ale po telefonie do leasingu naprawili w dwa dni :) Zapewniali mnie przy podpisywaniu umowy, że samochód może nosić ślady użytkowania w środku i na zewnątrz, ale doradzali naprawianie szkód na bierząco - polisa ma ochronę zniżek więc można każdą bzdurną obcierkę zgłaszać. Zobaczymy jak będzie przy oddawaniu samochodu, ale to dopiero w 2019.
  • Odpowiedz