Wpis z mikrobloga

@mroznykasztan:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli" (20,13 por. 18,22).


"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie ... ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci" – grzmi św. Paweł (List
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Ja tego nie wiem. Nic na ten temat nie ma w biblii, a księża jakoś nie śpieszą się z dawaniem ślubów parom gejowskim. Tak samo nie wiem, czy Jezus jest przeciw aborcji i in vitro.
  • Odpowiedz
@xandra: Widzę sporą dozę niezrozumienia pośród komentujących. Owszem - homoseksualizm, in vitro etc. uważane są przez KK za grzech. Ale to nie znaczy, że Jezus takiej osoby nie "kocha" - wręcz przeciwnie, kocha ją licząc na jej nawrócenie, nie odrzuca jej całkowicie ze względu na jej grzech, lecz daje szansę na powrót do wspólnoty "kościoła". U Łukasza mamy przecież (15, między 1 a 10) "Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy
  • Odpowiedz
@xandra: Może dlatego, że doktryna KK jest oparta w dużej mierze na nadbudowie wypracowanej przez jego następców - św. Pawła i ojców kościoła. To Pawła określa się jako założyciela chrześcijaństwa jako religii. Święty Paweł był wychowany w ówczesnym konserwatywnym środowisku faryzejskim. A Żydzi i ogólnie Semici od tysięcy lat są gorliwymi przeciwnikami homoseksualizmu. Dlaczego tak bardzo nie lubili gejów? Kto wie, może jako ludzie bardzo pragmatyczni - i wiecznie zagrożeni
  • Odpowiedz
@xandra: Nie wierzę, żeby nie było, ale zawsze zastanawiało mnie coś. Biblię napisali ludzie, ludzie zawsze lubią manipulować i coś dodawać od siebie, więc jeżeli Bóg istnieje, to może być w nim stek bzdur. Tak samo wszystkie zasady ustalone na soborach. Ludzie to ustalali, nie Bóg, na logikę, na pewno coś, jak nawet nie wszystko zostało ustalone błędnie.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że doktryna KK jest oparta w dużej mierze na nadbudowie wypracowanej przez jego następców


@Tedeward: No dobrze, ale co mnie obchodzi co o tym myśli KK, skoro Jezus tak nie uważał? I w końcu kogo słuchać? Jezusa, czy KK, który najwyraźniej działa przeciw Jezusowi i jego naukom? A więc i Bogu.

@mejd-in-czajna: Hmm.
  • Odpowiedz