Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy!!
Samochód Peugeot 307 2.0 benzyna (EW10J4) dwa miesiące temu zaczął się grzać. Test wykazał CO2 w płynie więc do wymiany poszła uszczelka pod głowicą. Głowica została zregenerowana, sprawdzona na szczelność, splanowana a po założeniu w użyciem serwisowej uszczelki auto wciąż się grzało. Wymiana termostatu też nie pomogła.
Wstawiliśmy drugi blok (wcześniej sprawdzony na szczelność). W innym zakładzie została ponownie sprawdzona głowica. Wymieniliśmy obudowę termostatu i EGR aby wykluczyć tam nieszczelność i złożyliśmy całość na nowej uszczelce. Odłączyliśmy także reduktor LPG od układu chłodzenia aby wykluczyć jego nieszczelność i mieszanie się płynu z gazem.
Auto odpala i ładnie pracuje na zimnym, po pewnym czasie na wskazówce temp. widać jak otwiera się termostat i chłodnica robi się ciepła. Mimo to po chwili zaczyna gotować płyn i temp skacze powyżej 100 stopni.
Zastanawiam się nad drożnością chłodnicy albo któregoś z węży. Nie uśmiecha mi się ładować w kolejną głowicę i robociznę skoro ta przeszła dwa testy na ciepłej i zimnej wodzie.
Może Wy macie jakiś pomysł?
#mechanikasamochodowa #mechanika
  • 10
@ameliniowyguzik: Wczoraj było już późno ale przepłukałem samą chłodnicę wodą z węża ogrodowego, nie do końca podoba mi się ciśnienie z jakim dołem chłodnicy wypływała woda, może tam coś się przytkało. Następnie po zalaniu płynem wlałem mu płukankę i po chwili wypuściłem całość.
@rawilson: Wentylator się załącza normalnie. Zobaczę dziś czy płukanka chłodnicy choć odrobinę poprawiła sytuację. Jak nie to może wymienię chłodnicę bo w sumie nie jest to kosmiczny koszt ani zbyt wiele roboty
@konmac: oba biegi działają? Zapnij go na krótko jakoś (tylko nic nie popal), podłącz się czymś żeby było widać temperaturę głowicy i patrz czy też będzie rosnąć. Dziwna akcja, wołaj jak coś ustalisz
via Android
  • 1
@Jemigrant
@rawilson
@ameliniowyguzik
@kejes
Wczoraj wyjąłem chłodnicę, porządnie wymyłem myjką od zewnątrz. Była porządnie oblepiona przeróżnym syfem. Następnie przepłukałem środek wężem ogrodowym i założyłem z powrotem.
Zalałem układ tylko wodą destylowaną żeby sprawdzić co się będzie działo. Po odpowietrzeniu zrobiłem około 50km wkoło domu, próbowałem go mocniej zagrzać pod górą i na szczęście wszystko jest w normie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jutro spuszczam wodę, podpinam z powrotem reduktor